Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> EKONOMİ 2 Ekim 2019, Çarşamba 07:05
banner

Jeopolitik riskler artıyor: Fırat'ın Doğusu, "Bir gece ansızın gelebiliriz"

Jeopolitik riskler artıyor: Fırat'ın Doğusu, Bir gece ansızın gelebilirizKKTC İktisat Bankası'nın 2 Ekim'e ilişkin piyasa analiz raporu yayımlandı.
Paylaş  
7
5
7
0

banner

İktisatbank’ın 2 Ekim’e ilişkin Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu şu şekilde:

“Dün Doların küresel bazda değer kazanması, gelişmekte olan ülke para birimlerinin genelini etkiledi.

Dolarda küresel bazda gözlenen değer kazancının yanı sıra, Sn. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Fırat'ın doğusuna ilişkin açıklamaları da, TL üzerinde ilave baskı kurarken, TL günü en çok değer kaybeden gelişmekte olan ülke para birimi olarak tamamladı.

Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM açılış toplantısında yaptığı konuşmada, Fırat'tan Irak sınırına kadar oluşturulacak 30 km güvenli bölgeye 2 milyon kişiyi yerleştirmeyi planladıklarını, Fırat'ın doğusunda arzu ettikleri neticelere henüz ulaşamadıklarını ve kaybedecek tek bir gün olmadığını söyledi.

Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fırat’ın Doğusu ile ilgili söylemlerinde, daha önce güvenli bölge kurulması konusunda ABD ile birlikte hareket edileceği anlaşılırken, dünkü açıklamalarında ABD ile bu konuda uzlaşı sağlanamadığı ve Türkiye’nin süreci kendi başına devam ettireceğini anlıyoruz.”

İktisatbank Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu 2 Ekim 2019 - Çarşamba


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

IMF küresel büyüme tahminlerini düşürdü
image IMF'nin Küresel Ekonomik Görünüm güncelleme raporunda, küresel ekonomik büyümenin bu yıl için yüzde 3,2'den yüzde 3’e, 2020 için de yüzde 3,5'ten yüzde 3,4'e çekildiği belirtildi.
"TCMB'nin faiz indirimi başka bahara kaldı"
image KKTC İktisat Bankası, 16 Ekim'e ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.
İktisatbank piyasa analiz raporu: Türk Lirası; iki arada bir 'nehirde'
image KKTC İktisat Bankası, 15 Ekim'e ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.