Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 7 Şubat 2018, Çarşamba 07:30

Kennedy T. Dede bin TL için öldürüldü

Kennedy T. Dede bin TL için öldürüldüNijerya uyruklu 28 yaşındaki Kennedy T. Dede cinayetinin esaslı zanlısı olarak adlandırılan Nidai Şanlı yeniden mahkemeye çıkarıldı. Dede cinayeti mahkemede açıklığa kavuşuyor.
Paylaş  
21
24
21
0

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Kennedy T. Dede cinayetinin sır perdesi aralanmaya başladı. Dede’nin bin TL için kaçırılarak öldürüldüğü ortaya çıktı. Cinayetinin esaslı zanlısı Nidai Şanlı, aleyhindeki 3 günlük tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Tahkikat Subayı Müfettiş Erkan Yahat zanlı Nidai Şanlı’nın, Zekeriya Kurucu, Ozan Körkurt, Onur Körkurt, B.Ç, S.D ve Aydan Sel ile birlikte bin TL parayı tahsil etmek gayesi ile Dede’yi döverek kaçırdığını ve Çanakkale Göleti bölgesine götürerek orada da ciddi şekilde darp ederek Dede’nin ölümüne sebep olduğunu açıkladı. 

Cinayet soruşturması diğer 6 zanlı aleyhinde olduğu gibi Nidai Şanlı hakkında da devam ederken, Şanlı “Adam öldürme”, “İnsan kaçırma” ve “Ciddi darp” suçlaması ile aleyhinde başlatılan soruşturma nedeni ile 3 gün daha poliste tutuklu kalacak. Dede’nin ölümüne sebep olmakla suçlanan 7 zanlının tümü Cuma günü yeniden yargıç karşısına çıkarılacak

EL FENERLİ ELEKTRO ŞOK CİHAZI VE KIYAFETLERİ BULUNDU

Olayın soruşturmasını yürüten soruşturma subayı polis müfettişi Erkan Yahat mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Nidai Şanlı’nın, 29 Ocak 2018 tarihinde yanında Zekeriya Kurucu, Ozan Körkurt, Onur Körkurt, Aydan Sel, B.Ç ve S.D olduğu halde alacağı olduğu bin TL parayı tahsil etmek için Kuzenler Apartmanı Daire 7’de ikamet eden Kennedy T. Dede’nin evine giderek kendisini hilafı dışında zorla darp ederek kaçırıp GU 042 plakalı araçla Çanakkale Göletine getirdikten sonra ciddi şekilde darp ederek ölümüne neden olduğunu açıkladı. Zanlı’nın 30 Ocak tarihinde yasal yollardan Güney Kıbrıs’a geçtiğini söyleyen Yahat, zanlının 3 Şubat tarihinde saat 03:00 raddelerinde Akyar Kara Giriş Kapısı’na gelerek polise teslim olduğunu kaydetti.

Mesele ile ilgili olarak daha önceden zanlılar Zekeriya Kurucu, Ozan Körkurt, Onur Körkurt, 16 yaşındaki B.Ç, Aydan Sel ve 17 yaşındaki S.D aleyhinde 7 gün tutukluluk süresi temin edildiğini söyleyen Yahat, Nidai Şanlı’nın gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini açıkladı. 

Şanlı’nın gönüllü ifadesinde olay günü giydiği kıyafet ve ayakkabılar ile yanında bulunan el fenerli elektro şok cihazını atığı yeri söylediğini belirten Yahat, tümünün zanlının gösterimi ile bulunarak emare alındığını söyledi. Gönüllü ifadenin teyit ve tekzibin devam ettiğini söyleyen Yahat, soruşturmanın bir bütün olarak yürütülebilmesi amacı ile Nidai Şanlı’nın 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti. 

Mahkeme soruşturmanın henüz tamamlanmadığına kanaat getirerek suçun ciddiyetine dikkat çekip Şanlı’nın 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Operasyonda patlamayan silah karakolda patladı
image Cezaevi firarisi Gökhan Takımcılar'ın teslim olduğu bilgisinin ardından firarinin Dörtyol mandıralar bölgesinde 10 polisin katıldığı operasyonla yakalandı açıklandı.
Mehmet Özsakin'in ölüm sebebinin tespiti için doku örnekleri alındı
image 9 yaşındaki Mehmet Özsakin’in yapılan otopsisinde ölüm sebebinin tespiti için doku örnekleri alındı.
TIR şoförü ve 2 Suriyeli göçmen 3 gün tutuklu
image Mağusa Limanı'nda polis ekiplerinin yaptığı operasyonda bir TIR'da yakalanan 33 mülteciyi taşıyan şoför ve 2 göçmen mahkemeye çıkarıldı.