Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 8 Şubat 2018, Perşembe 07:32

Alacak verecek tartışmasında silah çekildi iddiası: "Seni öldürüp Kumyalı'ya atacağım"

Alacak verecek tartışmasında silah çekildi iddiası: Seni öldürüp Kumyalı'ya atacağımMağusa'da Mehmetali Oğur Garip aralarında alacak verecek meselesi yüzünden tartışma çıkan İbrahim Özdemir ve Tuğrul Adam'a silah çektiği gerekçesi ile tutuklandı.
Paylaş  
20
23
20
0

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Mağusa’da önceki gün alacak verecek meselesi yüzünden aralarında tartışma çıkan Mehmetali Oğur Garip ile İbrahim Özdemir ve Tuğrul Adam polislik oldu.

Jasmine Finance Ltd. sahibi Mehmetali Oğur Garip çıkan tartışmada İbrahim Özdemir ve Tuğrul Adam’a silah çekip öldürmekle tehdit ettiği gerekçesi ile tutuklandı. 

Aleyhindeki şikayet üzerine tutuklanan Garip’in evinde ve işyerinde arama yapan polis ekipleri şikayete konu olan kanunsuz tabancayı tespit edemezken, Garip’in iş yerinde yapılan aramada 2 adet Tunç Çağı’na ait eski eser bulunarak emare alındı. “Kanunsuz ateşli silah, patlayıcı madde ve eski eser tasarrufu” ile “Şiddet tehdidi” suçlamaları ile ilgili olarak zanlı aleyhinde polis tarafından soruşturma başlatılırken dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan Garip aleyhinde 2 gün tutukluluk süresi temin edildi.

“SENİ ÖLDÜRÜP KUMYALI’YA ATACAĞIM”

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru İbrahim Bulut mahkemede verdiği ifadesinde, 6 Şubat tarihinde Adli Şubeye giden İbrahim Özdemir ve Tuğrul Adam’ın yaptıkları şikayette zanlı Mehmetali Oğur Galip’in Jasmine Finance Ltd. isimli iş yerinde kendilerine alacak verecek meselesinden dolayı tabanca doğrulttuğunu söylediklerini belirtti. Zanlı Garip’in tabancayı Tuğrul Adam’a doğrulttuğu esnada doldur boşalt yaparak kendisine hitaben “Seni öldüreceğim. Şerefsiz seni öldürüp Kumyalı’ya atacağım” deyip şiddet tehdidinde bulunduğunu belirten Bulut, Özdemir ile Adam’ın zanlı hakkında şikayetçi olduklarını kaydetti.

Ayni gün konu iş yerine gidilerek zanlı tespit edildiğini söyleyen Bulut, iş yerinde yapılan ilk aramada kanunsuz her hangi bir şey tespit edilemediğini belirtirken, zanlı Garip’in şubeye celp edilerek sorgulandığını belirten Bulut, Garip’in sorgusunda hiçbir suçlamayı kabul etmediğini söyledi. 

KAMERA SİSTEMİNİN SÖKÜLDÜĞÜ TESPİT EDİLDİ

Olay yerinden görüntü almak için olay yerine giden uzmanların yaptıkları araştırmada kamera sisteminin olduğunun tespit edildiğini belirten polis memuru İbrahim Bulut, ancak görüntüleri kaydeden cihazın yeni sökülerek alındığının tespit edildiğini kaydetti. Konu ile ilgili olarak ortada bir çek meselesinin olduğunu ve tartışmanın bu çek meselesi yüzünden çıktığını söyleyen Bulut, zanlıdan el örneklerinin alındığını kaydetti. Tabancanın henüz tespit edilemediğini ancak iş yerinde yapılan ikinci aramada Tunç Çağı’na ait 2 adet eski eser testi bulunduğunu belirten Bulut, kanunsuz tabancanın ve kamera kayıt cihazının olay yerinden başka birileri tarafından kaçırıldığına dair ciddi şüphelerin olduğunu söyleyerek soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için Mehmetali Oğur Garip’in 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları zanlı Garip aleyhindeki ithamların ciddi olduğun dikkat çekerek, aktarılan şahadetten soruşturmanın henüz tamamlanmadığına kanaat getirip zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
1
 
1
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İş arkadaşının dişini kıran Kaya, serbest
image Mağusa’da bir hazır beton iş yerinin şantiyesinde iki çalışan arasında meydana gelen kavga da Serkan Koçak’a yumruk vurup dişinin kırılmasına neden olduğu gerekçesi ile tutuklu bulunan zanlı Umut Kaya teminata bağlana...
Sicili çocuk istismarlarıyla kabarık olan sapık bu sefer de komşusunu taciz e...
image Mağusa'da komşusunun teldeki iç çamaşırlarını çalarak evine cinsel içerikli aşk mektubu bırakan Mehmet Kurum, koynunda 2 adet kadın iç çamaşırı ile yakalandı, çaldığı iç çamaşırlarından biri ise üzerinde çıktı. Benzer...
Evlenme teklifini kabul etmeyen kiracıya tecavüz etmeye teşebbüsle suçlanıyor
image Gönyeli'de kiracısına tecavüz etmeye teşebbüs ettiği gerekçesi ile tutuklanan Erbay Teoğman mahkemeye çıkarıldı.