Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 8 Şubat 2018, Perşembe 07:32
Alacak verecek tartışmasında silah çekildi iddiası: "Seni öldürüp Kumyalı'ya atacağım"
Alacak verecek tartışmasında silah çekildi iddiası: Mağusa'da Mehmetali Oğur Garip aralarında alacak verecek meselesi yüzünden tartışma çıkan İbrahim Özdemir ve Tuğrul Adam'a silah çektiği gerekçesi ile tutuklandı.
Paylaş  
7
12
8
0

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Mağusa’da önceki gün alacak verecek meselesi yüzünden aralarında tartışma çıkan Mehmetali Oğur Garip ile İbrahim Özdemir ve Tuğrul Adam polislik oldu.

Jasmine Finance Ltd. sahibi Mehmetali Oğur Garip çıkan tartışmada İbrahim Özdemir ve Tuğrul Adam’a silah çekip öldürmekle tehdit ettiği gerekçesi ile tutuklandı. 

Aleyhindeki şikayet üzerine tutuklanan Garip’in evinde ve işyerinde arama yapan polis ekipleri şikayete konu olan kanunsuz tabancayı tespit edemezken, Garip’in iş yerinde yapılan aramada 2 adet Tunç Çağı’na ait eski eser bulunarak emare alındı. “Kanunsuz ateşli silah, patlayıcı madde ve eski eser tasarrufu” ile “Şiddet tehdidi” suçlamaları ile ilgili olarak zanlı aleyhinde polis tarafından soruşturma başlatılırken dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan Garip aleyhinde 2 gün tutukluluk süresi temin edildi.

“SENİ ÖLDÜRÜP KUMYALI’YA ATACAĞIM”

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru İbrahim Bulut mahkemede verdiği ifadesinde, 6 Şubat tarihinde Adli Şubeye giden İbrahim Özdemir ve Tuğrul Adam’ın yaptıkları şikayette zanlı Mehmetali Oğur Galip’in Jasmine Finance Ltd. isimli iş yerinde kendilerine alacak verecek meselesinden dolayı tabanca doğrulttuğunu söylediklerini belirtti. Zanlı Garip’in tabancayı Tuğrul Adam’a doğrulttuğu esnada doldur boşalt yaparak kendisine hitaben “Seni öldüreceğim. Şerefsiz seni öldürüp Kumyalı’ya atacağım” deyip şiddet tehdidinde bulunduğunu belirten Bulut, Özdemir ile Adam’ın zanlı hakkında şikayetçi olduklarını kaydetti.

Ayni gün konu iş yerine gidilerek zanlı tespit edildiğini söyleyen Bulut, iş yerinde yapılan ilk aramada kanunsuz her hangi bir şey tespit edilemediğini belirtirken, zanlı Garip’in şubeye celp edilerek sorgulandığını belirten Bulut, Garip’in sorgusunda hiçbir suçlamayı kabul etmediğini söyledi. 

KAMERA SİSTEMİNİN SÖKÜLDÜĞÜ TESPİT EDİLDİ

Olay yerinden görüntü almak için olay yerine giden uzmanların yaptıkları araştırmada kamera sisteminin olduğunun tespit edildiğini belirten polis memuru İbrahim Bulut, ancak görüntüleri kaydeden cihazın yeni sökülerek alındığının tespit edildiğini kaydetti. Konu ile ilgili olarak ortada bir çek meselesinin olduğunu ve tartışmanın bu çek meselesi yüzünden çıktığını söyleyen Bulut, zanlıdan el örneklerinin alındığını kaydetti. Tabancanın henüz tespit edilemediğini ancak iş yerinde yapılan ikinci aramada Tunç Çağı’na ait 2 adet eski eser testi bulunduğunu belirten Bulut, kanunsuz tabancanın ve kamera kayıt cihazının olay yerinden başka birileri tarafından kaçırıldığına dair ciddi şüphelerin olduğunu söyleyerek soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için Mehmetali Oğur Garip’in 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökhan Asafoğulları zanlı Garip aleyhindeki ithamların ciddi olduğun dikkat çekerek, aktarılan şahadetten soruşturmanın henüz tamamlanmadığına kanaat getirip zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
1
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Polisten Girne ve Gazimağusa'da huzur operasyonu… 3 kişi tutuklandı, 10 araç ...
Polisin dün akşam Girne ve Gazimağusa’da gerçekleştirdiği asayiş ve trafik operasyonu kapsamında toplam 3 kişi tutuklandı, 10 araç trafikten men edildi, 260 kişiye de trafik suçu yazıldı. Kumarhaneye girmeleri ve bulu...
Yeşilyurt'ta bahçede yangın...
Yeşilyurt’ta dün, Hüseyin Geçit’e ait bahçe içerisinde saat 12:00 sıralarında, henüz tespit edilemeyen sebepten dolayı yangın çıktı.
Değirmenlik'te yaralama...
Değirmenlik'te faaliyet gösteren bir işyeri içerisinde, dün saat 14:30 sıralarında, H.İ (E-44) adlı kişi; daha önceden aynı işyerinde çalışan oğlunun işten durdurulmasına sebep olduğuna inandığı Ahmet Taş ile tartıştı...