Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 27 Şubat 2018, Salı 08:00

Cinayet zanlısı Özcömert için avukat atanacak 

Cinayet zanlısı Özcömert için avukat atanacak Mağusa'da eski sevgilisi Halime Çetin'i av tüfeği ile vurarak öldüren sanık Hayrettin Özcömert'in Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargı süreci başlıyor
Paylaş  
1
2
2
0

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Mağusa’da 5 Ekim 2017 tarihinde eski sevgilisi Halime Çetin’i 4 el ateş ederek av tüfeği ile öldüren Hayrettin Özcömert dün ilk kez Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti huzuruna çıktı.

Çetin’i öldürdüğü av tüfeği ile intihara teşebbüs eden sanık Özcömert’in Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargı sürecinin başlaması için mahkeme, avukatı olmayan sanık Özcömert’e avukat ataması için Mağusa Mahalli Baro Başkanı Ahmet Demirel’i görevlendirdi. 

Özcömert, “Taammüden adam öldürme” ve “Adam öldürme” davaları başta olmak üzere toplam 10 davadan yargılanacak.

Yüzünün yarısı olmayan bu nedenle konuşma yetisi bulunmayan Özcömert, yeniden pişman olduğunu ve sağlığına kavuşmak istediğini yazarak ifade etti. Polisin geniş güvenlik önlemleri ile mahkemeye getirilen Özcömert cezaevinden ambulans ile alınarak Mağusa Kaza Mahkemesi’ne getirildi.

Sanık Özcömert’in davası itham edilmek üzere 5 Mart tarihine tehir edildi.

MART AYINDA AĞZI AÇILACAK

Mahkemenin söylemek istediği bir şey varsa yazması yönünde izin verdiği sanık Hayrettin Özcömert, beyanlarının başında pişman olduğunu yazdı. “Keşke böyle bir şey olmasaydı” şeklinde beyanda bulunan Özcömert, “benim şu an ağzım yok, burnum yok, çenem yok, sol kulağım duymuyor, sol gözüm az görüyor. Bir an önce sağlığıma kavuşmak istiyorum” dedi. Özcömert mahkemede Mart ayında ağzının da açılacağını belirtirken, sanığın sağlığına kavuşması için geçireceği bir dizi plastik cerrahi operasyonların Mart ayında başlayacağı ve ilk olarak sanığın ağzının yapılacağı öğrenildi.

5 MART’A ERTELENDİ

Suçun ağırlığını, davanın güçlük derecesini ve sanığın sağlık durumunu göz önüne aldıklarını belirten Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyet Başkanı Fadıl Aksun, adaletin tam olarak gerçekleşmesi için sanığa mahkeme tarafından bir avukat tayin edilmesinin adil olduğunu açıkladı. Aksun sanığa avukat tayin edilmesi için Mağusa Mahalli Baro Başkanını yetkili kıldıklarını belirtirken, davanın 5 Mart tarihine tehir edildiğini kaydetti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Kaptan'ın ölüm sebebi kalp yetmezliği
Yeniboğaziçi’nde akrabasına ait bahçe içerisinde ağaçların altını çapaladığı sırada rahatsızlanarak ölen Mehmet Ağa Kaptan’ın (E-65) kalp yetmezliği sonucu hayatını kaybettiği açıklandı.
Kalecik'te kanunsuz balık avlama
İskele’de Kalecik dolum tesisleri yakınlarında balık avlanması yasak bölgede, gemilerin geçiş güzergahında ağ atmak suretiyle kanunsuz avlanan B.C.(E-43) hakkında yasal işlem yapıldı.
Gazimağusa'da bir ikametgahta çıkan yangında eşyalar tamamen yandı
Gazimağusa'da Ali Türk’e ait ikametgahta çıkan yangın sonucu yatak odası ve içerisindeki bulunan eşyalar tamamen yanarak zarar gördüğü kaydedildi.