Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 1 Mart 2018, Perşembe 08:30

Parasını insan tacirlerine kaptırdı, Güney'e gidemeyince polise sığındı

Parasını insan tacirlerine kaptırdı, Güney'e gidemeyince polise sığındıTIR dorsesinde gizlenerek ülkeye kaçak olarak giriş yapan Suriye uyruklu Ragab Diban Güney Kıbrıs'a gidemeyince polise sığındı.
Paylaş  
3
1
3
0

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Mağusa Limanı’na gelen bir gemi içerisindeki TIR dorsesine gizlenerek beraberindeki 2 kişi ile birlikte ülkeye kaçak olarak giriş yapan Ragab Diban beraberindeki şahısların Güney Kıbrıs’a götürülüp kendisinin götürülmemesi üzerine Mağusa Polis Müdürlüğü’ne sığındı. 

Güney Kıbrıs’a götürülmesi amacı ile insan tacirlerine 3 bin 500 Dolar ödeme yapan Diban muhaceret işlemlerini yaptırmadan ülkeye kaçak giriş yapması nedeni ile polis tarafından tutuklandı. 

Diban dün “Muhaceret işlemlerini yaptırmadan KKTC’ye giriş” suçlaması ile Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılırken, aleyhinde başlatılan soruşturma nedeni ile mahkeme Diban’ın 2 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

KKTC BAĞLANTILARI ARAŞTIRILACAK

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hakan Savtekin mahkemede verdiği ifadesinde, Suriye uyruklu zanlı Ragab Diban’ın 27 Şubat 2018 tarihinde saat 12:30’da Mersin’den henüz tespit edilemeyen bir gemi ile TIR dorsesi içinde Mağusa Limanı’na gelerek muhaceret işlemlerini yaptırmadan KKTC’ye giriş yaptığını söyledi. Zanlının aynı günün gecesi Mağusa Polis Müdürlüğü’ne giderek teslim olduğunu belirten Savtekin, zanlının gönüllü ifade verdiğini kaydetti. Zanlının ifadesinde Hatay’da mülteci olarak bulunduğunu, GKRY’de tanıdıkları olduğunu, onlardan oradaki yaşamın daha iyi olduğunu öğrenmesi üzerine ise GKRY’ne gitmeye karar verdiğini beyan ettiğini kaydetti. Zanlının ayrıca ifadesinde Mersin’de Suriye uyruklu bir kişiye KKTC’’ye gitmek için 3 bin 500 Dolar ödeme yaptığını da itiraf ettiğini belirten Savtekin, kendisi gibi yanında 2 Suriyeli şahsın daha olduğunu beyan ettiğini söyledi. 

Polis memuru Savtekin zanlılar aleyhindeki soruşturmanın henüz yeni olduğuna dikkat çekti. Olayın KKTC bağlantılarının da araştırılacağını belirten Savtekin, zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

“EKMEK PARASI İÇİN…”

Mahkemede söz hakkı tanınan Suriye uyruklu Ragab Diban Suriye’de savaş olduğundan dolayı ekmek parası için bu yola başvurduğunu kaydetti. 

Mahkeme zanlının ülkeye kaçak giriş yaptığı yönünde polisin başlattığı soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
2
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Memduh Ulugün cinayeti zanlısı Doğu çiftine 7 gün ek tutukluluk verildi
Memduh Ulugün cinayeti zanlıları Mehmet Doğu ve Meryem Doğu için 7 gün ek tutukluluk süresi temin edildi.
Girne'de sanal bet operasyonu! 13 tutuklu
Polis Genel Müdürlüğü'ne bağlı Mali Şube ekipleri Girne'de önceki akşam sanal bet operasyonu düzenledi. 8'i öğrenci 13 kişi tutuklandı
Ensest ilişki planı kuran sapık 'baba' ülkeye gelir gelmez tutuklandı
Öz kızına 2018 yılı Şubat ve Mart ayları içerisinde cinsel saldırı ve cinsel tacizde bulunan Abdulvahap İnci, ülkeye girer girmez Ercan Havaalanı’nda yakalandı. İnci ile ilgili mahkemede aktarılan ifade mide bulandırd...