Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 13 Mart 2018, Salı 08:05
banner

Çocuk anneyi alıkoymakla suçlanan zanlı Okutan, teminatla serbest bırakıldı

Çocuk anneyi alıkoymakla suçlanan zanlı Okutan, teminatla serbest bırakıldıGirne’de ‘çöp ev’ diye adlandırılan bir evde, 2 yaşındaki çocuğuyla hamile olarak bulunan ve Lapta’da huzurevine yerleştirilen 15 yaşındaki M.B.M ile Mağusa’da bir otelde bulunan zanlı Emin Okutan 16 yaşından küçük kızı alıkoyma” suçlaması ile dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Paylaş  
7
4
7
0

Kıbrıs Postası – Cansu Yarışan

Girne’deki yaklaşık 8 ay önce kötü koşullar altındaki bir evde hamile olan ve yanındaki 1 çocuğuyla bulunan M.B.M. 4 ay önce ikinci çocuğunu dünyaya getirmişti. Bulunmasının ardından kadın doğum uzmanı ve adli tıp uzmanı tarafından muayene edilen ve Barış ve Ruh Sinir Hastanesi’nde yapılan doktor muayenesinin ardından yatılı olarak tedavi altına alınan M.B.M., daha sonra Lapta’da huzur evine misafir olarak yerleştirilmişti. Kimseye bir şey demeden huzurevinden kaçan M.B.M polisin yürüttüğü soruşturma sonrasında geçtiğimiz günlerde Mağusa’da bir otelde 22 yaşındaki Emin Okutan isimli bir genç ile birlikte bulunurken, Okutan polis tarafından tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. Aleyhinde 2 gün tutukluluk süresi temin edilen Okutan dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

“16 yaşından küçük kızı alıkoymak” suçlaması ile aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından zanlı Okutan dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı. 15 yaşındaki çocuk anne ise huzurevinde bulunduğu süre içerisinde bir takım ruhsal bozukluklar yaşadığı gerekçesi ile tedavi için Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırılırken, 2 küçüğün ise devlet tarafından koruma altına alındığı edinilen bilgiler arasında

OKUTAN HAKKINDAKİ SORUŞTURMA TAMAMLANDI

Kalmakta olduğu Lafta huzurevinden 3 Mart 2018 tarihinde çocuklarını da yanına alarak yetkililere bilgi vermeden ayrılan M.B.M.’nin Mağusa’da faaliyet gösteren bir otelde önceki gün 22 yaşındaki Emin Okutan ile birlikte tespit edilmesi üzerine “16 yaşından küçük çocuğu alıkoymak” ile suçlanan Emin Okutan dün bir kez daha Girne’de mahkemeye çıkarıldı. Lapta Polis Karakol’unda görevli polis memuru ifadesinde olayı anımsatırken, zanlı Okutan hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını açıkladı. Zanlı Okutan’ın poliste gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirten polis, Okutan’ın teminata bağlanmasını talep etti.

KEFALETE BAĞLANARAK SERBEST BIRAKILDI

Mahkeme zanlı Emin Okutan’ın yurt dışına çıkışını yasaklarken, kimlik pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde talimat verdi. KKTC vatandaşı 1 kefilin 30 bin TL kefalet senedi imzalamasına karar veren mahkeme, zanlı Okutan’ın da 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamasını ayrıca haftanın 3 günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Seçim yasaklarına aykırı davranışlardan birisi de Gazimağusa'da oldu
image Seçim yasaklarına aykırı davranışlardan birisi de Gazimağusa'da gerçekleşti.
Telefonla oyunun fotoğrafını çeken kişiye yasal işlem başlatıldı
image Lefkoşa ilçesinde oy veren 37 yaşındaki B.B. oyunu kullandıktan sonra telefon ile oy pusulasının fotoğrafını çekti.
5.4 metre yükseklikten düştü. Kafası ve muhtelif yerlerinden yaralandı
image Haspolat’ta Gürdağ Çakıl İşletmelerine ait tesiste, Zafer İqabal (E-41) kaynak işi yaparken 5.4 metre yükseklikten düştü. Bahse konu şahıs kafası ve muhtelif yerlerinden yaralandı.