Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 30 Haziran 2018, Cumartesi 10:06
banner

Eskimuhtaroğlu'nun tutukluluk süresi uzatıldı, suç ortağı ortada yok

Eskimuhtaroğlu'nun tutukluluk süresi uzatıldı, suç ortağı ortada yokMağusa’da hafta başında 6 buçuk tonun üzerinde gümrüğü ödenmemiş et ile yakalanan Aysın Eskimuhtaroğlu hakkındaki tutukluluk süresi uzatıldı. Polis aramasında zanlının evinde de 23.5 kilo kaçak et bulundu, suç ortağının ise ara bölgede olduğu tespit edildi.
Paylaş  
20
2
20
0

Kıbrıs Posatsı - Nadire BAHADİ

Mağusa’da 27 Haziran 2018 tarihinde polis ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucu FA 116 plakalı kamyon içinde 6 bin 631 kilo gümrüğü ödenmemiş et ile yakalanan Aysın Eskimuhtaroğlu dün yeniden yargıç karşısına çıkarıldı. Zanlı hakkında temin dilen süre içerisinde yapılan inceleme sonucu etler kamu sağlığı açısından riskli ve insan sağlığına uygun olmadığı yönünde temin edilen rapor ışığında imha edildiği öğrenildi. Polisin olayla ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında zanlının evinde yapılan aramada 23.5 kilo daha kaçak et ele geçirilirken, söz konusu etlerin zanlı Eskimuhtaroğlu tarafından İngiliz Üssler bölgesinde bir depodan yüklenip KKTC’ye geçirildiği tespit edildi. Zanlının tutukluluk süresi 7 gün daha uzatılırken, polis Aysın Eskimuhtaroğlu’nun suç ortağı H.V’e henüz ulaşamadı.

ASKERİ BÖLGEYİ İHLAL EDEREK GEÇİRDİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Erman Sennaroğlu mahkemede verdiği ifadesinde zanlı Aysın Eskimuhtaroğlu’nun 27 Haziran 2018 tarihinde Mağusa’da meydana gelen “Gümrüksüz mal ithali”, “Birinci derece askeri yasak bölgeyi ihlal” suçlarından methaldar olduğunu açıkladı. Zanlı Eskimuhtaroğlu’nun 27 Haziran 2018 tarihinde Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde Üsler Bölgesi’nde bulunan ve ismi tespit edilemeyen bir depodan donmuş vaziyetteki ve paketler halindeki toplam 6 bin 631 kilogram dana etini temin ettiğini belirten Sennaroğlu, etleri kullanımındaki FA 116 plakalı kamyon araca yüklediğini açıkladı. Zanlının Güvercinlik’te askeri yasak bölgeyi ihlal ederek KKTC’ye geçiş yaptığını söyleyen Sennaroğlu, zanlının Güvercinlik kavşağında hazır bekleyen polis ekipleri tarafından alıkonulduğunu belirtti.

Zanlının sözlü beyanında suç ortağı olduğunu belirten Sennaroğlu, suç ortağı hakkında da mahkemeden tutukluluk emrinin temin edildiğini belirtti. Zanlının tasarrufundaki etlere el konularak Veteriner Dairesi, Mağusa Belediyesi Sağlık ve Zabıta Amirlikleri ile Gümrük Dairesi ekiplerine haber verildiğini belirten polis memuru, etler üzerinde yapılan incelemede KKTC mührünün bulunmadığını açıkladı. Sennaroğlu emare alınan etlerin insan tüketimine uygun olmadığının tespit dilerek imha edildiğini belirtti.

EVİNDE DE KAÇAK ET BULUNDU

Zanlı hakkında aynı gün 3 günlük tutukluluk süresinin temin edildiğini belirten polis memuru Erman Sennaroğlu, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı Aysın Eskimuhtaroğlu’nun ikametgahında arama yapıldığını ve evdeki dondurucuda 23.5 kilo daha kaçak olduğu tespit edilen etin emare alınıp imha edildiğini açıkladı. Zanlının gönüllü ifade vererek suçunu detaylı şekilde anlattığını belirten Sennaroğlu, zanlının etlerin nereye gideceğini bilmediği, KKTC topraklarına geçmesinin ardından FA 116 plakalı kamyonu su ortağına teslim edeceği yönünde beyanda bulunduğunu söyledi.

Soruşturma kapsamında zanlının cep telefonu ile ilgili bir takım telefon dökümlerinin temin dildiğini ve inceleme sırasında yapılan bazı tespitler ile ilgili yeni telefon dökümleri ile ilgili gerekli yazışmaların yapıldığını belirten polis memuru, temin edilecek telefon dökümlerinde etlerin nereye gideceği ile ilgili yeni zanlıların ortaya çıkabileceğini belirtti. 6 bin 631 kilo etin gümrük kıymetinin 421 bin 955 TL, Gümrük Dairesi çalışanları tarafından kesilen cezanın ise 1 milyon 265 bin 685 TL olduğunu söyleyen Sennaroğlu, yine dondurucuda bulunan 23.5 kilo etin gümrük bedelinin bin 222 TL, kesilen cezanın ise 3 bin 620 TL olduğunu açıklayarak zanlı Aysın Eskimuhtaroğlu’nun 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

ELAM eylem yaptı, Lokmacı ve Ledra kapılarında geçiş geçici olarak durdu
image ELAM ve Rum öğrencilerden oluşan bir grubun Lokmacı ve Ledra Palas sınır kapılarındaki eylemi nedeniyle öğle saatlerinde güvenlik gerekçesiyle karşılıklı olarak kısa süreliğine durdurulan geçişler, normale döndü.
Gönyeli'de iş kazası: İnşaat işçisi Demir, 5'inci kattan düştü
image Ülkedeki iş kazalarının önü bir türlü alınamıyor.
Kullanılmayan işçi evine yıldırım düştü!
image Çatalköy'de Kıbrıs Evleri Bölgesi'nde atıl durumdaki işçi evine düşen yıldırım yangına sebep oldu.