Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 25 Ağustos 2018, Cumartesi 10:11
banner

Onuegbu'nun itirafı 5 faili meçhul hırsızlık olayını aydınlattı

Onuegbu'nun itirafı 5 faili meçhul hırsızlık olayını aydınlattıMağusa’da Haziran ve Ağustos ayları içinde 5 ayrı iş yerinden toplam 46 bin 844 TL, 9 bin 600 Stg, 500 Euro, 3 kamera kayıt cihazı, 1 adet dizüstü bilgisayar ve 1 adet para kasası sirkat ettiği ortaya çıkan zanlı Okey Kingley Onuegbu hakkındaki soruşturma derinleşti.
Paylaş  
15
0
14
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Mağusa’da 14-15 Ağustos 2018 tarihleri arasında Noyanlar Construction Ltd.’te meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili tutuklanıp Haziran ve Ağustos ayları arasında 5 iş yerinden toplam 46 bin 844 TL, 9 bin 600 Stg, 500 Euro, 3 kamera kayıt cihazı, 1 adet dizüstü bilgisayar ve 1 adet para kasası sirkat ettiği ortaya çıkan Okey ingley Onuegbu dün mahkemeye çıkarıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında hakkında 3 gün tutukluluk süresi temin edilen zanlı Onuegbu için bu süre içinde parmak izi örneği alınırken, zanlının parmak izi örneklerinin Haziran ayında FastEasy Finans Ltd’te meydana gelen hırsızlık olayının soruşturması sırasında tespit edilen parmak izi ile uyum gösterdiği tespit edildi. Polise ifade veren zanlı 5 ayrı işyerine girerek para sirkat ettiğini itiraf etti. Polis mahkemede zanlının çaldığı paraları eğlence mekanları ve bet ofislerde harcadığı yönünde itirafta bulunduğunu açıkladı. Devam eden soruşturma kapsamında zanlı mahkeme emri ile 7 gün daha poliste tutuklu kalacak.

SARI BİSİKLETİ ELE VERDİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru mahkemede verdiği ifadesinde, 14-15 Ağustos 2018 tarihleri ile saat 23:00 -08:00 saatleri arasında Mağusa’da Topçu Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Noyanlar Construction Ltd’e ait iş yerinin doğuya bakan bodrum katında bulunan kilitli vaziyetteki alüminyum kapısının hasara uğratıldığını ve içeriye giren kimliği meçhul şahsın ofisteki çekmeceden bin 500 TL, anahtar ile açtığı çelik kasa içerisinden ise 9 bin 600 Stg, 500 Euro ve 43 bin 500 TL ile kamera kayıt cihazının çalındığını anımsattı. Başlatılan soruşturma kapsamında bölgedeki kamera kayıtlarının incelendiği zaman sarı bisikletli Afrika kökenli bir şahsın şüpheli görüldüğünün tespit edildiğini söyleyen polis memuru, 21 Ağustos tarihinde sarı bisikletle seyir halinde tespit edilen zanlı Okey KingleyOnuegbu’nun tutuklandığını kaydetti.

BİNLERCE LİRA KAYIP

Zanlının aynı gün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluluk süresi temin edildiğini belirten polis memuru, bu süre içerisinde zanlıdan parmak izi örneği alınarak Noyanlar ConstuctionLtd’te tespit edilen parmak izleri ile mukayese edildiğini kaydetti. İş yerindeki parmak izlerinin zanlıya ait olduğunun tespit edildiğini söyleyen polis memuru, soruşturmanın genişletilerek zanlının parmak izinin poliste kayıtlı parmak izi örnekleri ile de mukayese edilip başka bir olayla bağlantısının olup olmadığının araştırıldığını ifade etti. Yapılan incelemede zanlının parmak izinin 26 Haziran tarihinde FastEasy Finans Ltd’te meydana gelen “Bina açma, sirkat ve kasti hasar” meselesi ile ilgili de olay yerinden temin edilen parmak izleri ile uyum sağladığının tespit edildiğini söyleyen polis memuru, zanlının bahse konu iş yerinden 1 adet kamera kayıt cihazını kırarak hasara uğrattığını ve vezne bölümünden 164 TL madeni para sirkat ettiğini açıkladı. Parmak izlerinin uyum sağlaması üzerine zanlının gönüllü ifade verdiğini belirten polis memuru, her iki suçu da kabul ettiğini bunların yanı sıra ise, Haziran ayında girdiği Foto Tamel isimli iş yerinden 1 adet dizüstü bilgisayar ve 300 TL madeni para sirkat ettiğini, Ağustos ayında Coldwell Banker Smart Plus isimli iş yerinden 1 adet kamera kayıt cihazı ve içerisinde 880 TL olan küçük para kasasını sirkat ettiğini, Faydalı Eczanesi’nden yine 1 adet kamera kayıt cihazı ile 500 TL madeni parayı sirkat ettiğini itiraf ettiğini açıkladı. Yapılan sorgulamada zanlının sirkat ettiği paraları 4 bet ofisi ile 2 eğlence merkezinde harcadığını beyan ettiğini belirten polis memuru yüksek miktarda aranan paraların olduğuna dikkat çekerek zanlının 8 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

7 GÜN TUTUKLU KALACAKLAR

İddia Makamı adına mahkemede hazır bulunan Savcı Ahmet Özlemler polisin 8 günlük tutukluluk talebini 7 gün ile sınırlandırarak tutukluluk talebinin 7 gün olduğunu belirtti. Mahkeme zanlı hakkındaki suçlamaların ciddiyetine dikkat çekerek yürütülen soruşturmanın selameti açısından zanlı Okey KingleyOnuegbu’nun 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Taşkent'te ölü bulunan Walshak Augustine'ın zanlıları mahkemeye çıkarıldı: 3 ...
image Haspolat - Taşkent Anayolu üzerindeki TMT Anı ormanına dönülen yol girişinde ölü olarak bulunan  Walshak Augustine Ngok'un zanlıları, bugün mahkemeye çıkarıldı. 12 zanlıdan 3'ü suçu kabullendi.
Sınırları alt üst eden Türk tutuklandı
image Deport edilmek istendiği sırada kaçan Mehmet Karaburç, bir çok sınır ihlalı yaptıktan sonra tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
Güney Kıbrıs'a geçerken yakalandılar
image Lefkoşa’da askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan Pakistan uyruklu zanlılar yakalanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.