Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 11 Ekim 2018, Perşembe 07:35
banner

Öğrenci yurdundan hırsızlık yapan Variani 6 ay hapse mahkum edildi

Öğrenci yurdundan hırsızlık yapan Variani 6 ay hapse mahkum edildiMağusa'da 2018 yılı Nisan ayı içerisinde öğrenci yurdundan hırsızlık yapan İran uyruklu Amirtarokh Variani'nin Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargı süreci tamamlandı.
Paylaş  
10
11
10
0

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Mağusa’da 2018 yılı Nisan ayı içerisinde Akdeniz Öğrenci Yurdu’nda bir öğrencinin odasından 400 Dolar, powerbank ve şarj kablosu sirkat ettiği tespit edilerek tutuklanan ardından yürütülen polis soruşturmasında 2 adet de dizüstü bilgisayar sirkat ettiği ortaya çıkan İran uyruklu sanık AmirtarokhVariani hakkındaki karar belli oldu. Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Ev açma” ve “Sirkat” davalarından yargılanan sanık suçlu bulunarak 6 ay hapse mahkum edildi.

HACI: “HIRSIZLIK SUÇLARI YAYGINLAŞTI”

Sanık hakkındaki davanın kararını Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyet Başkanı Nüvit Gazi Hacı okudu. Sanık AmirtarokhVariani’nin aleyhine getirilen davalardan suçlu bulunduğunu açıklayan Hacı,sanığın mahkum olduğu suçların için Ceza Yasası’nın öngördüğü uzun süreli hapislik cezalarından da anlaşılacağı üzere söz konusu suçların ciddi ve vahim suçlar olduğunun altını çizdi.

Hırsızlığın vahim ve yüz kızartıcı bir suç olduğunu dile getiren Hacı, bu tür suçların ülkemizde yaygınlaştığına vurgu yaparak, hiçbir kimsenin hangi şartlar altında olursa olsun bir başkasının mülkiyet hakkını ihlal edip evlerine girmeye ve bir başkasına ait malları sirkat etmeye hakkı olmadığına dikkat çekti. Bu tür suçları işleyenlere kamu menfaati için caydırıcı cezaların verilmesinin kaçınılmaz olduğunu belirten Hacı, sanığı hapislik cezası ile cezalandırmayı uygun ve adil bulduklarını, sanığı 6 ay hapis cezasına mahkum ettiklerini açıkladı.

ÖĞRENCİ YURDUNUN ODALARINI MESKEN TUTMUŞTU

Sanık AmirtarokhVariani, 8 Nisan 2018 tarihinde Akdeniz Öğrenci Yurdu’nun 505 numaralı odasının kapısını açıp içeriye girerek 400 dolar, powerbank ve 2 adet şarj kablosu sirkat etmişti. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine başlatılan soruşturmada 10 Nisan 2018 tarihinde sanıkDAܒde tespit ederek tutuklandı. Yürütülen soruşturmada 3 Nisan 2018 tarihinde sanığın yine ayni yurtta bulunan 643 numaralı odaya da girdiği ve 2 adet dizüstü bilgisayar sirkat ettiği polise yapılan itiraf üzerine tespit edildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Sahte vekaletname davası 22 Kasım'a ertelendi
image Girne'deki sahte vekaletname meselesiyle ilgili yürütülen dava 22 Kasım'a ertelendi.
Zanlı Tiken tutuklu, Öksüz tutuksuz yargılanacak
image Uyuşturucu etkisi altında araç kullanırken trafik kazası yapmaları sonrasında tutuklanan Ertuğrul Öksüz ve Tuğba Tiken hakkındaki polis soruşturması tamamlandı.Tiken tutuklu, Öksüz tutuksuz yargılanacak.
Kız arkadaşını tehdit ettiği iddia edilen zanlı tutuksuz yargılanacak
image Mağusa'da kız arkadaşını darp edip aynaya kırmızı ruj ile yazdığı yazı ile ölüm tehdidinde ve cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen zanlı Hüsnü Aydın dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.