Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 11 Ekim 2018, Perşembe 07:35
banner

Öğrenci yurdundan hırsızlık yapan Variani 6 ay hapse mahkum edildi

Öğrenci yurdundan hırsızlık yapan Variani 6 ay hapse mahkum edildiMağusa'da 2018 yılı Nisan ayı içerisinde öğrenci yurdundan hırsızlık yapan İran uyruklu Amirtarokh Variani'nin Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargı süreci tamamlandı.
Paylaş  
10
11
10
0

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Mağusa’da 2018 yılı Nisan ayı içerisinde Akdeniz Öğrenci Yurdu’nda bir öğrencinin odasından 400 Dolar, powerbank ve şarj kablosu sirkat ettiği tespit edilerek tutuklanan ardından yürütülen polis soruşturmasında 2 adet de dizüstü bilgisayar sirkat ettiği ortaya çıkan İran uyruklu sanık AmirtarokhVariani hakkındaki karar belli oldu. Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Ev açma” ve “Sirkat” davalarından yargılanan sanık suçlu bulunarak 6 ay hapse mahkum edildi.

HACI: “HIRSIZLIK SUÇLARI YAYGINLAŞTI”

Sanık hakkındaki davanın kararını Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyet Başkanı Nüvit Gazi Hacı okudu. Sanık AmirtarokhVariani’nin aleyhine getirilen davalardan suçlu bulunduğunu açıklayan Hacı,sanığın mahkum olduğu suçların için Ceza Yasası’nın öngördüğü uzun süreli hapislik cezalarından da anlaşılacağı üzere söz konusu suçların ciddi ve vahim suçlar olduğunun altını çizdi.

Hırsızlığın vahim ve yüz kızartıcı bir suç olduğunu dile getiren Hacı, bu tür suçların ülkemizde yaygınlaştığına vurgu yaparak, hiçbir kimsenin hangi şartlar altında olursa olsun bir başkasının mülkiyet hakkını ihlal edip evlerine girmeye ve bir başkasına ait malları sirkat etmeye hakkı olmadığına dikkat çekti. Bu tür suçları işleyenlere kamu menfaati için caydırıcı cezaların verilmesinin kaçınılmaz olduğunu belirten Hacı, sanığı hapislik cezası ile cezalandırmayı uygun ve adil bulduklarını, sanığı 6 ay hapis cezasına mahkum ettiklerini açıkladı.

ÖĞRENCİ YURDUNUN ODALARINI MESKEN TUTMUŞTU

Sanık AmirtarokhVariani, 8 Nisan 2018 tarihinde Akdeniz Öğrenci Yurdu’nun 505 numaralı odasının kapısını açıp içeriye girerek 400 dolar, powerbank ve 2 adet şarj kablosu sirkat etmişti. Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine başlatılan soruşturmada 10 Nisan 2018 tarihinde sanıkDAܒde tespit ederek tutuklandı. Yürütülen soruşturmada 3 Nisan 2018 tarihinde sanığın yine ayni yurtta bulunan 643 numaralı odaya da girdiği ve 2 adet dizüstü bilgisayar sirkat ettiği polise yapılan itiraf üzerine tespit edildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ülkeye tatil amaçlı gelen iş adamını tuzağa düşürüp parasını çalan kişiler 7 ...
image Girne’de ülkeye tatil amaçlı gelen iş adamı T.C.'yi tuzağa düşürüp parasını çalan Rabia Kan ve Nazan Yandak 7 yıl hapis cezasına mahkum edildi.
Hırsızlıktan üç kişi tutuklandı
image Girne'de bir mağzadan ödeme yapmadan üç adet tişört çalan üç kişi tutuklandı.
Restoranda "dik baktı" kavgası çıktı 1 kişinin burnu kırıldı
image Mağusa'da gittikleri restoranda alkol tesiri altındayken arka masadaki 2 şahsın dik baktığı gerekçesi ile kavga çıkaran Ahmet Kalkan, Tolga Sevindi ve Umut Elmacı isimli şahıslar tutuklandı. Mahkeme, "biz çalışmak içi...