Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 29 Ocak 2019, Salı 07:50

İş insanı Doratlı'nın eniştesi Ahmet Kahraman 14 ay hapis yatacak

İş insanı Doratlı'nın eniştesi Ahmet Kahraman 14 ay hapis yatacakÜlkenin tanınmış iş insanı Bahar Doratlı’ya ait 8 adet çek yaprağını çalarak sahteleyip tedavüle sürerek çek yaprakları karşılığında 75 bin 618 TL nakit para temin eden Ahmet Kahraman’ın cezası belli oldu.
Paylaş  
4
5
4
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Gelinlik üzerine yaptığı başarılı işlerle ülke çapında adından söz ettiren Bahar Doratlı’ya ait 8 adet çek yaprağını 2016 yılı Aralık ayında sirkat ederek 3 ay içerisinde tüm çekleri sahteleyip toplam 75 bin 618 TL para temin eden Ahmet Kahraman Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.

Baldızı Bahar Doratlı’nın çek yaprakları ile banka hesabını boşaltıp hakkında yapılan şikayet üzerine tutuklanan ve aleyhinde 7 dava getirilen Ahmet Kahraman Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti’nin oy birliği ile aldığı karar ile 14 ay hapse mahkum edildi. Mahkeme ürettiği kararında, zanlı Kahraman’ın tüm çeklerden temin ettiği ve Doratlı’yı mağdur ettiği meblağı yeniden ödemesini ve zanlının Doratlı’nın eniştesi hakkındaki şikayetini geri çekmesi hususunu zanlı hakkında hafifletici sebep unsuru olarak değerlendirdi.

“BU TÜR SUÇLAR TOPLUMDA DERİN HUZURSUZLUĞA YOL AÇAR”

Sanık Ahmet Kahraman hakkındaki davanın kararını Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Nüvit Gazi Hacı okudu. Sanık Kahraman’ın oy birliği ile alınan karar ile suçlu bulduklarını ifade eden Hacı, sanık Kahraman’ın mahkum olduğu “çek sahteleme ve tedavüle sürme” davaları için ömür boyu hapislik cezasının öngörüldüğünü kaydetti.

Çekin ülkedeki iş insanları tarafından para alternatifi olarak kullanıldığını belirten Başkan Hacı, bu tür çek suçlarının ticari ilişkileri sarstığını, çok zor şartlar altında sürdürülmeye çalışılan ekonomik düzeni temelden sarstığını açıkladı.  Bu tür suçlara ağır cezalar verilmesinin kamu yararı gereği olduğunu belirten Hacı, toplumda derin huzursuzluğa yol açan bu tür suçlara etkin ve caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğini kaydetti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Aracın içine sakladığı kişiyi gizlice Güney Kıbrıs'a geçirmeye çalıştı
image Bostancı Giriş-Çıkış Kapısı'ndan yasal olmayan yollarla bir kişiyi Güney Kıbrıs'a geçirmeye çalışma girişimi polise takıldı.
İskele eski kaymakamı 2 ay hapse mahkum edildi, mahkeme karıştı
image İskele eski kaymakamı Kemal Yılmaz “Mahkeme emrine riayet etmemek” suçundan dün İskele Kaza Mahkemesi’nde yargılandı. Yılmaz görev süresinde, Yüksek Mahkeme’nin Dipkarpaz’da bulunan bungalovların yıkımı ile ilgili ver...
İş arkadaşının dişini kıran Kaya, serbest
image Mağusa’da bir hazır beton iş yerinin şantiyesinde iki çalışan arasında meydana gelen kavga da Serkan Koçak’a yumruk vurup dişinin kırılmasına neden olduğu gerekçesi ile tutuklu bulunan zanlı Umut Kaya teminata bağlana...