Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 9 Şubat 2019, Cumartesi 11:31
banner

Mavideniz 7 ay daha hapis yatacak

Mavideniz 7 ay daha hapis yatacakCezaevinden çıkmasından kısa bir süre sonra Zizi Pizza isimli iş yerine girerek 2 adet cep telefonu sirkat eden Mehmet Mavideniz’in Mağusa Ağır Ceza Mahkmesi’ndeki yargı süreci dün tamamlandı.
Paylaş  
3
3
3
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Mağusa’da küçük yaştan beri birçok suça karışıp sürekli cezaevine girip çıkan Mehmet Mavideniz cezaevinden çıkmasının ardından kısa  bir süre sonra işlediği dükkan açma,hırsızlık davalarından dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. 

Zizi Pizza isimli iş yerine girerek içeriden 2 adet cep telefonu sirkat edip birçok sabıkasının yanında 2 benzeri sabıkası bulunan sanık Mehmet Mavideniz aleyhindeki davalardan suçlu bulundu.

Mavideniz Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti tarafından 7 ay hapis cezasına mahkum edildi.

“SANIK ISLAH OLMADI”

Sanık Mehmet Mavideniz hakkındaki davanın kararını Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyet Başkanı Nüvit Gazi Hacı okudu. Sanık Mehmet Mavideniz’in aleyhine getirilen davalardan oy birliği ile suçlu bulunduğunu ifade eden Hacı, sanığın işlediği suçların ciddi ve vahim suçlar olduğunu belirterek, hırsızlığın vahim ve yüz kızartıcı bir suç olduğunu, bina açıp girmenin ise suçun vahametini daha da arttırdığını ifade etti. Hacı, ağır suçlarda ve halkı huzursuz eden can ve mal güvenliğini etkileyen hallerde kamu menfaatinin korunması faktörünün ağırlık kazanması gerektiğini kaydetti. Sanığın daha önceden işlediği 2 ayrı sirkat suçundan dolayı hapis cezasına mahkum edilmesine rağmen ıslah olmadığının altını çizen Hacı, sanığın cezaevinden çıktıktan kısa bir süre sonra ayni suçları işlediğini belirtti. 

Hacı, ıslah olmayan sanığa hapislik cezası dışında başka bir ceza verilemeyeceğini belirterek, sanığı 7 ay hapis cezasına mahkum ettiklerini açıkladı.

DÜKKANA GİRİP 2 CEP TELEFONU ÇALDI

Sanık Mehmet Mavideniz, 13 Kasım 2018 tarihinde Mağusa’da faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Cenk Akay’ın yaptığı “Zizi Pizza” isimli iş yerine girerek Cenk Akay’a ait 2 adet cep telefonu sirkat etmişti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Girne'deki sahte evrak davasında yargılanan Uğursöz'e 4 gün ek tutukluluk
image Girne'de sahte evrakla üzerine mal geçirme davasında tutuklanan Yastech Ltd. Direktörü Muammer Uğursöz hakkında 4 gün ek tutukluluk kararı alındı.
Geleli henüz bir gün oldu ve suça karıştı
image Henüz 1 gün önce turist olarak geldiği ülkemizde sarhoş olup çevresine rahatsızlık verdiği yetmezmiş gibi yüksek ses çıkardığı için kendisini uyaran Mehmet Mavideniz'i kırdığı bardağın camı ile boynundan yaralayan Bir...
Alacak verecek tartışmasında kan aktı
image Aralarında alacak verecek meselesi olduğu gerekçesi ile evine gelen Samson Falle isimli şahsı bıçakla baldırından yaraladığı iddia edilen Rıdwan Olawale Arabambi tutuklandı.