Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 27 Şubat 2019, Çarşamba 08:00
banner

Gönyeli'deki iş kazasıyla ilgili tutuklanan direktörler serbest bırakıldı

Gönyeli'deki iş kazasıyla ilgili tutuklanan direktörler serbest bırakıldıİnşaat işçisi Beyazıt Temiz'in ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili önceki akşam tutuklanan şirket direktörü Ömer Gültekin ve taşeron firma direktörü Cumhur Kurukızılcık, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Paylaş  
2
2
2
0

Kıbrıs Postası

Gönyeli'de bir otel inşasında çalıştığı sırada düşerek yaşamını yitiren Beyazıt Temiz'in ölümü ile ilgili önceki akşam saatlerinde tutuklanan şirket direktörü Ömer Gültekin ve taşeron firma direktörü Cumhur Kurukızılcık, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargı karşısına çıkarıldı.

Her iki sanık da KKTC vatandaşı olmalarından ötürü, 50’şer bin TL’lik teminatla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“GEREKLİ İŞ GÜVENLİĞİ TEDBİRLERİ ALINMADI”

Mahkemede yeminli şahadet veren Polis Çavuşu Ahmet Kavan, olay yerinde yapılan soruşturma sonucuna göre, binada gerekli iş güvenliği tedbirlerinin alınmadığını ifade etti. Polis Çavuşu Kavan, binanın yüksek olması sebebiyle, Beyazıt Temiz’in güvenlik tedbiri için takması gerektiği emniyet kemeri takmadığını, takmaya karar verse bile, emniyet kemerinin takılması ve güvenlik gereği kullanılması için herhangi bir sabit düzenek olmadığını ve emniyet kemerinin takılmasının sağlanmadığının tespit edildiğini ifade etti.

Kavan, inşaat sahibi ve Çam Tourand Leisur Development Co. Ltd'nin işvereni 76 yaşındaki zanlı Ömer Gültekin ve Beyazıt Temiz’in çalışanı olduğu taşeron firma CSR Trading Ltd'nin işvereni zanlı Cumhur Kurukızılcık’ın, Çalışma Dairesi müfettişlerince desteklenen raporla birlikte, iş sağlığı ve güvenliği tüzüğüne göre uygun olarak yapı iskelesi kurma ve 2 metreden yüksek yerlerde çalışma konusunda alınması gereken tedbirleri almadığının tespit edildiğini kaydetti.

DİREKTÖRLER SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Polis Çavuşu, Kavan, her iki zanlıya da “İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasına Aykırı Hareket”suçları ile ilgili dava tebliği yapıldığını ve zanlıların suçlamaları kabul etmediğini mahkemeye aktardı.

TEMİNATA BAĞLANARAK SERBEST BIRAKILDILAR

Yürütülen tahkikata zanlıların etki edebileceği aşamasının sona erdiğini belirten Kavan, ileride davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti. Huzurda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmeleri ve KKTC vatandaşı birer kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Sahte nüfus cüzdanı ile ülkeye girdi, kan davası yüzünden kaçtığını iddia ett...
image Başkasının adına düzenlenen T.C nüfus cüzdanı ile Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapıp tutuklanan Burak Aslan mahkemede Türkiye’den kan davası yüzünden kaçtığını iddia etti.
Kader Akargöl evinde ölü olarak bulundu
image Kader Akargöl isimli şahıs evinde ölü olarak bulundu.
Uyuşturucu ile komplo olayında 4 zanlı 6 gün daha tutuklu
image Ayrıldığı sevgilisini tutuklatmak için sahibi olduğu kiralık araçlardan birine uyuşturucu madde bırakıp polise ihbar ettiği gerekçesiyle tutuklanan Kader Erman ve suçla bağlantıları olduğu tespit edildiği gerekçesi il...