Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 28 Şubat 2019, Perşembe 08:00
banner

Sahte Fransız 8 ay hapse mahkum edildi

Sahte Fransız 8 ay hapse mahkum edildiLübnan pasaportu ile ülkeye giriş yaparak sahte Fransa pasaportu ile Beyarmudu'ndan Güney Kıbrıs'a geçiş yapmak isterken yakalanan Mahmoud El Sayed 8 ay hapse mahkum edildi.
Paylaş  
2
2
2
0

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Ercan Havaalanı’ndan 17 Aralık 2018 tarihinde Lübnan pasaportu ile 15 günlük turist vizesi ile ülkeye giriş yaparak 18 Aralık tarihinde sahtelenmiş Fransa pasaportu ile Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’ndan Güney Kıbrıs’a geçmek isterken yakalanan Mahmoud El Sayed dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. Sanık El Sayed “Sahte resmi belgeyi tedavüle sürmek”  ve “Sahte kayıt temin etmeye teşebbüs” davalarından suçlu bulunarak 8 ay hapse mahkum edildi.

ŞÜPHELİ HAREKETLERİ NEDENİ İLE YAKALANMIŞTI

Sanık Mahmoud El Sayed hakkındaki kararı Yargıç Hazal Hacımulla okudu. Sanığın hakkında getirilen davalardan suçlu bulunduğunu açıklayan Hacımulla, sanığın mahkum olduğu “Sahte resmi belgeyi tedavüle sürmek” suçu için ömür boyu hapislik  cezasının öngörüldüğünü kaydetti. Söz konusu suçların ülkede yaygı olduğuna dikkat çeken Hacımulla, yaygın suçlarda ceza belirlenirken kamu yararı prensibinin ön planda tutulması gerektiğini belirtti. Devlet otoritesinin hiçe sayılıp devleti kandırmaya çalışmanın hoş görü ile karşılanmadığını belirten Hacımulla, sanığın hürriyeti bağlayıcı bir ceza almasının kamu yararını yaralayacağını ifade ederek en uygun ve adil cezanın hapislik cezası olduğunu söyleyip sanığın 8 ay hapse mahkum edildiğini açıkladı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Sahte nüfus cüzdanı ile ülkeye girdi, kan davası yüzünden kaçtığını iddia ett...
image Başkasının adına düzenlenen T.C nüfus cüzdanı ile Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yapıp tutuklanan Burak Aslan mahkemede Türkiye’den kan davası yüzünden kaçtığını iddia etti.
Kader Akargöl evinde ölü olarak bulundu
image Kader Akargöl isimli şahıs evinde ölü olarak bulundu.
Uyuşturucu ile komplo olayında 4 zanlı 6 gün daha tutuklu
image Ayrıldığı sevgilisini tutuklatmak için sahibi olduğu kiralık araçlardan birine uyuşturucu madde bırakıp polise ihbar ettiği gerekçesiyle tutuklanan Kader Erman ve suçla bağlantıları olduğu tespit edildiği gerekçesi il...