Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 2 Nisan 2019, Salı 08:30
banner

Hacer Ulaş'ın katil zanlısı olan kocası Hüseyin Havalar mahkemeye çıkarıldı: "Ben yapmadım Hakim Bey!"

Hacer Ulaş'ın katil zanlısı olan kocası Hüseyin Havalar mahkemeye çıkarıldı: Ben yapmadım Hakim Bey!Alayköy'deki evinde önceki gün öğlen saatlerinde ölü bulunan Hacer Ulaş'ın katil zanlısı olan kocası Hüseyin Havalar mahkemeye çıkarıldı. Duruşmada söz hakkı verilen zanlı Hüseyin Havalar, açıklama olarak "Ben yapmadım Hâkim Bey" dedi.
Paylaş  
5
4
5
0

Kıbrıs Postası - Emel Doğan

Alayköy’deki evinde önceki gün saat 13.00 sularında ölü bulunan Hacer Ulaş’ın katil zanlısı olduğu düşünülen 46 yaşındaki Hüseyin Havalar, dün saat 14.00’da Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.Eşini yaşadıkları evde boğarak öldürdüğü belirtilen ve duruşmada söz hakkı verilen zanlı Hüseyin Havalar, açıklama olarak “Ben yapmadım Hâkim Bey” dedi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç Cenkay İnan’ın huzuruna çıkarılan zanlı için mahkeme de şahadet veren Lefkoşa Adli Şube’de görevli Polis Müfettiş Muavini Hüseyin Göymen, yaptığı açıklamada Hüseyin Havalar’ın eşini uzun süredir tehdit etmesi sonucunda şüpheli görülerek tutuklandığını belirtti.

AĞZI VE BURNU KAPATILARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Hacer Ulaş’ın dün yapılan otopsisi sonucu ağzı ve burnu kapatılarak boğulma sonucu öldürüldüğünü belirten Polis Müfettiş Muavini, olayla ilgili kamera kayıtlarının incelenmekte olduğunu ve zanlının ifadesinin devam etmesi sonucunda soruşturmanın salimen yürütülmesi adına 3 gün tutukluluk emri verilmesini talep etti.

Dün gerçekleşen davada, huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın selameti için zanlı Hüseyin Havalar’ın 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

KADIN EĞİTİMİ KOLEKTİFİ, HACER ULAŞ’IN ÖLÜMÜNDEN YETKİLİLERİ SORUMLU TUTTU

Öte yandan Kadın Eğitimi Kolektifi, Alayköy’de Hacer Ulaş adlı kadının öldürülmesinde, sorumluluklarını yerine getirmeyen yetkililerin suçlu olduğunu savundu.

Kadın Eğitimi Kolektifi’nden yapılan açıklamada, “Gün be gün artan kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerine bir yenisi daha dün Alayköy’de eklendi. Boşanmaya çalıştığı kocası tarafından katledilen kız kardeşimiz Hacer Ulaş’ın defalarca polise şikâyette bulunmuş olduğu halde polisin detaylı soruşturmayı cinayet işlenince yapmasını büyük bir öfke ile karşılıyoruz” denildi.

Açıklamada, işlevi olmayacak kurumlar kurup buraya aktarılacak bütçenin her bölgede kadın sığınma evi açmak, şiddet önleme merkezleri kurmak gibi çözüm ve sonuç odaklı faaliyetlere aktarılmasının akılcı olduğu kaydedildi.

 “Yetkililere yine sesleniyoruz vicdanınız hepimiz ölmedikçe rahat mı olacak? Görev ve sorumluluklarınızı yerine getirmeniz için kaçımızın daha şiddet görmesine veya ölmesine ihtiyacınız var?” diye sorulan açıklamada, Ulaş’ın ölümünden “şikayetleri dikkate almayan polisin de sorumlu olduğu, Kadına Yönelik Şiddeti Önleme Şubesi’nin ihmali bulunduğu” iddia edildi.

Şiddet önleme merkezleri kurmadığı ve sığınma evleri açmadığı gerekçesiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile kadına şiddeti önlemek için gerekli bütçeyi sağlamadıkları gerekçesiyle milletvekilleri de sorumlu tutuldu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Üzerindeki uyuşturucuyu polis binası avlusuna attı, yakalandı
image Mağusa Polis Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri tarafından müdürlük binasına getirildiği sırada tasarrufundaki 16 gr sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi müdürlük binası bahçesine attığı sırada yakalanan Dilek...
Taşkent'te ölü bulunan Walshak Augustine'ın zanlıları mahkemeye çıkarıldı: 3 ...
image Haspolat - Taşkent Anayolu üzerindeki TMT Anı ormanına dönülen yol girişinde ölü olarak bulunan  Walshak Augustine Ngok'un zanlıları, bugün mahkemeye çıkarıldı. 12 zanlıdan 3'ü suçu kabullendi.
Sınırları alt üst eden Türk tutuklandı
image Deport edilmek istendiği sırada kaçan Mehmet Karaburç, bir çok sınır ihlalı yaptıktan sonra tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.