Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 10 Nisan 2019, Çarşamba 07:45
banner

Naim cinayetinde tutuklu 7 zanlıdan 3'ü serbest bırakıldı

Naim cinayetinde tutuklu 7 zanlıdan 3'ü serbest bırakıldıNaim cinayetiyle ilgili olarak tutuklanan ve çete lideri olduğu düşünülen Zayid Masood'un kardeşi KKTC vatandaşı Sajid Masood ile Hasan Civelek'in olayla ilgisi olmadığı belirlendi. Suçsuz oldukları anlaşılan zanlılar dün serbest bırakıldı. Böylece tutuklanan 7 zanlıdan 2'si hükümsüz tutuklu olmak üzere 4'ü cezaevine gönderilirken, 3'ü ise serbest bırakıldı, 5 zanlı ise hala aranıyor.
Paylaş  
5
5
5
0

Kıbrıs Postası – Emel Doğan

Naim cinayeti ile ilgili olarak tutuklanan 7 kişiden 2’si daha dün serbest bırakıldı. Tutuklu bulunan zanlılardan Sajid Masood ve Hasan Civelek olayla ilgileri kalmadığının anlaşılması üzere serbest bırakıldı.

Toplamda 3 zanlı serbest bırakılırken, 2’si 2 ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklanmış olup, diğer 2’si ise 3 ay sonra tekrar mahkemeye çıkarılmak üzere cezaevine gönderildi.

CİNAYETLE İLGİLİ TUTUKLANAN ÜÇ ZANLI SERBEST BIRAKILDI

Olay günü ve gecesi, aranmakta olan Zahid Masood ile birçok kez telefon görüşmesi yaptığı tespit edilen, mahkeme emri ile tutuklanan ve ardından gönüllü ifade veren Hüseyin Erseyis,  Masood’u Güney Kıbrıs’a Akıncılar bölgesinden geçirdiğini itiraf etmişti.

Askeri Mahkeme ise Hüseyin Erseyis’in yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti.

Öte yandan cinayetle ilgili olarak tutuklanan ve çete lideri olduğu düşünülen Zayid Masood’un kardeşi KKTC vatandaşı Sajid Masood ile Hasan Civelek’in olayla ilgisi olmadığı belirlendi. Cinayetle ilgili bir suç işlemedikleri ve suçsuz oldukları anlaşılan zanlılar dün serbest bırakıldı. 

CİNAYET ZANLILARINDAN 2’Sİ CEZAEVİNDE 5’İ İSE HÂL ARANIYOR

Cinayetle ilgili ‘suç ortağı’ olarak tutuklanan ve cezaevinde olan Pakistanlı Bilal Ahmad ve Pakistan uyruklu KKTC vatandaşı Faiz Ul Hassan, yargılanmak üzere cezaevine gönderilmişti. Bilal Ahmad ve Faiz Ul Hassan üç ay sonra yargılanmak üzere Lefkoşa Cezaevi’ne gönderilirken, cinayetin kilit isimleri Zahid Masood ve İmran Arshan ile cinayete karıştıkları belirlenen Azmad Ali Virk, Tanveer Ahmad ve Ali Hassan’ın aranmasına halen devam edildiği belirtildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bölüm başkanı Profesör tutuksuz yargılanacak
image Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde Bölüm Başkanı olarak görev yaptığı üniversitede 7 kız öğrenciye cinsel saldırı ve tacizde bulunmakla suçlanan Profesör Doktor Memduh Özdemir hakkındaki polis soruşturması tamamlandı. Özde...
Taciz suçlamasıyla karşı karşıya kalan bölüm başkanı Profesör tutuksuz yargıl...
image Taciz ve cinsel saldırı suçlaması ile tutuklu bulunan Profesör Dr. Memduh Özdemir hakkındaki polis soruşturması tamamlandı.
Hacer Ulaş cinayeti zanlısının tutukluluk süresi uzatıldı
image Hacer Ulaş'ın evinde ölü bulunması ile ilgili şüpheli görülen eşi Hüseyin Havalar'ın 7 gün daha tutukluluk süresi uzatıldı.