Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 16 Nisan 2019, Salı 08:30
banner

Bölüm başkanı Profesör'den 5 öğrenci daha şikayetçi oldu, tutukluluk 4 gün uzatıldı

Bölüm başkanı Profesör'den 5 öğrenci daha şikayetçi oldu, tutukluluk 4 gün uzatıldıMağusa'da bulunan bir üniversitenin Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı Profesör Doktor Memduh Özdemir aleyhindeki taciz ve saldırı iddialarının basına yansımasının ardın şikayetçi sayısı giderek yükseliyor. Özdemir hakkında 6 kişi daha şikayetçi oldu, profesörün tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.
Paylaş  
3
4
3
0

Kıbrıs Postası - Nadire Bahadi

Mağusa’da bir üniversitenin Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde bölüm başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Memduh Özdemir hakkındaki taciz ve saldırı suçlamaları ile ilgili polis soruşturması devam ediyor. Bir kız öğrencisine cinsel saldırı ve tacizde bulunduğu ileri sürülen Özdemir 3 günlük tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün ek tutukluluk talebi ile yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Polis mahkemede Prof. Dr. Memduh Özdemir hakkındaki şikayetçi sayısının arttığını açıkladı. 3 günlük tutukluluk süresi içerisinde 5 öğrencinin daha polise giderek Özdemir hakkında şikayetçi olduğunu açıklayan polis 1 öğrencinin ise telefonla arayıp şikayetçi olmak istediğini açıkladı.

Avukat Fuat Olgan ise mahkemede ilginç iddialarda bulundu. Türkiye’den bölüm başkanı olarak göreve getirildiği öğrenilen Prof. Özdemir’in komploya kurban gittiğini iddia etti. Avukat Olgan Özdemir’in bölüm başkanı olmasını hazmedemeyen bir başka öğretim görevlisinin teşviki ile öğrencilerin böyle bir komplo kurduğunu ileri sürdü.

HAFTA SONU 5 KİŞİ DAHA ŞİKAYETÇİ OLDU

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Arif Toroslu mahkemede verdiği ifadesinde, Prof. Dr. Memduh Özdemir’in “Cinsel taciz” ve “Cinsel saldırı” suçlarından methaldar olduğunu açıkladı. Müşteki L.Ö.’ün 11 Nisan 2019 tarihinde Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’ye gelerek üniversite öğrencisi olduğunu, zanlı Memduh Özdemir’den Armoni dersi aldığını ve zaman zaman derslerle ilgili yardım almak için Özdemir’in ofisine gittiğini anlattığını söyledi. 11 Nisan 2019 tarihinde L.֒nün dersle ilgili Özdemir’in odasına gittiğini ve Prof. Dr. Memduh Özdemir’in o esnada ofiste genç kızın omzunu ve bacaklarını okşadığı akabinde kıza sarılıp yanağından öptüğü ve dudaklarından öpmek istediği yönünde beyanda bulunduğu ile ilgili hakkında şikayet yapıldığını anlatan Toroslu başlatılan soruşturma ışığında zanlının tutuklandığını kaydetti. Zanlının poliste gönüllü ifade vererek genç kızı yanaklarından dostça öptüğünü söylediğini belirten Toroslu, aynı gün mahkemeye çıkarılan zanlı hakkında temin edilen 3 günlü tutukluluk süresi içerisinde birçok kişiden ifade temin ettiklerini kaydetti. Toroslu Cumartesi ve Pazar günü 5 öğrencinin daha Prof. Dr. Özdemir’in kendilerine cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesi ile polise şikayetçi olduğunu açıklarken, bir öğrencinin ise telefoniyen kendilerine ulaştığını ve şikayetçi olmak istediğini söylediğini belirtti.

POLİS: “ÖĞRENİM HAYATLARINDAN ENDİŞE DUYDUKLARI İÇİN ŞİKAYETÇİ OLMADILAR”

Mahkemede ifade veren polis memuru, akademisyen Özdemir hakkındaki şikayetler üzerine kapsamlı bir soruşturma başlatıldığına dikkat çekti. Zanlının bölüm başkanı olması ve öğrencilerin ders vermesi nedeni ile yeni gelişen şikayetler ile ilgili öğrencilerin eğitim hayatlarından endişe duydukları için daha önce şikayete gitmediklerini ifade eden Toroslu şikayetçi öğrencilerin öğrenim hayatlarının sona ermesinden endişe duyduklarını kaydetti. Prof. Dr. Özdemir’in cep telefonuna el konulduğunu ve telefonda gerekli incelemelerin yapılması için Data İnceleme Şubesi’ne gönderileceğini söyleyen Toroslu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile Özdemir’in 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

OLGAN: “MÜVEKKİLİM KOMPLO KURBANI, SUÇLA HİÇBİR ALAKASI YOK”

Avukat Batur Sağlamer adına davada hazır bulunan Avukat Fuat Olgan soruşturma amaçlı talep edilen 4 günlük tutukluluk süresine itirazda bulunmazken, önemli iddialarda bulundu. Özdemir’in görev süresinin uzatılması için okul yönetimine dilekçe yaptığını söyleyen Olgan, dilekçe yaptığı günden beri sürekli zanlı ile ilgili şikayetlerin dile gelmeye başladığını ifade etti. Özdemir’in hakkındaki suçlamalarla hiçbir alakasının olmadığını ifade eden Olgan, Özdemir’in bölüm başkanı olmasını hazmedemeyen bir Yardımcı Doçent statüsündeki bir başka öğretim görevlisinin düzenlediği komploya kurban gittiğini iddia etti. Olgan şikayetçi olan öğrencilerin aynı zaman da söz konusu Yardımcı Doçent’in de öğrencileri olduğunu söyleyen Olgan, söz konusu şahsın Özdemir’den şikayetçi olmaları için teşvik ettiğini ileri sürdü.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Girne-Alsancak çevre yolunda araç takla attı, iki kişi yaralandı...
image Girne-Alsancak çevre yolunda bugün 17.30 sıralarında meydana gelen kazada, takla atan aracın sürücüsü Fatma Funda Hordan ile yolcu Osman Hordan yaralandı.
KKTC'de izinsiz ikamet ettikleri tespit edilen 3 kişi tutuklandı
image Lefkoşa’da gerçekleştirilen denetimler sonucunda ülkede izinsiz ikamet ettikleri tespit edilen 3 kişi tutuklandı.
Lefkoşa, Mağusa ve Girne'de hırsızlık...
image 3 bölgede yaşanan hırsızlık olaylarında 4 kişi tutuklandı...