Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 4 Mayıs 2019, Cumartesi 09:53
banner

Eşini av tüfeği ile öldüren Erhalk'a 25 yıl hapis

Eşini av tüfeği ile öldüren Erhalk'a 25 yıl hapisEşini av tüfeği ile öldürdüğü için tutuklu bulunan İbrahim Erhalk, dün Ağır Ceza Mahkemesi'ne çıkarılarak 25 yıl hapis cezası aldı.
Paylaş  
3
3
3
0

Kıbrıs Postası - Emel Doğan

Doğancı’da boşanma aşamasındaki eşi Nigar Erhalk’ıErhalk, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay’ın huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede, önceki celselerde olguları aktaran Başsavcı Yardımcısı Muavini Ahmet Varol ve sanığın avukatı Mustafa Asena ise davada hazır bulundu.

Başkan Fadıl Aksun, sanık ve maktulün boşanma aşamasında olması nedeni ile birbirlerini sürekli olarak ses kaydına aldıklarını ve olayın gerçekleştiği anda da maktulün ses kaydı aldığını söyledi.

Bulunan kayıtların titizlikle dinlendiğini aktaran Aksun, olay esnasında maktulün sanığa saldırmak için elinde bulundurduğu elektrikli süpürge sopası ile sanığın elinde bulunan av tüfeğinin eşit güçte olmadığını söyleyerek kimsenin bir başkasının yaşam hakkını elinden alma hakkı olmadığını belirtti.

SANIĞIN PİŞMAN VE ÖZÜR DİLEMİŞ OLMASI AFFEDİCİ OLMADI

Aksun, sanığın bazen boşanmayı kabul ettiğini bazen de eşinin sevgilisinden ayrılmasını isteyerek boşanmayı kabul etmediğini,sanığın pişman ve özür dilemiş oluşu ise yaşam hakkı alınan biri için affedici olmayacağını aktardı. Aksun, sanığa ceza verilirken ibret unsuru incelendiğinde, bu tür suçları işlemeyi düşünen insanlar için caydırıcı bir karar vermeleri gerektiğini belirtti.

Başkan Fadıl Aksun, 64 yaşındaki sanık İbrahim Erhalk’ın aleyhine ve lehine olan tüm durumları değerlendirdiklerini ve oy birliği ile sanığa 25 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lapta'da balıkçı barınağı yakınlarında bulunan ölü kadının kimliği belirlendi
image Lapta'da deniz içinde ölü bulunan kadının kimliği tespit edildi.
Owoyale cinayeti zanlıları 8 gün daha tutuklu kalacak
image Lefkoşa'da öldürüldükten sonra arabasının bagajında battaniyeye sarılı olarak bulunan Obasanje Adeola Owoyale cinayeti ile ilgili olarak tutuklanan 11 kişi hakkındaki tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı. Polis mahke...
Uyuşturucudan tutuklandılar, üzüm bağlarını kontrol ettiklerini iddia ettiler
image Akıncılar'da askeri devriye sırasında bir araçtan yere paket attıkları tespit edilen Hüseyin Erseyis, Hasan Hüseyin Canit ve Halil İsan Zorba tutuklandı. Polis yaptığı kontrolde araçtan atıldığı tespit edilen çorapta ...