Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 7 Mayıs 2019, Salı 07:40
banner

1'i din görevlisi 4 kişi tarihi kilise çanı ve şamdanlarla yakalandı

1'i din görevlisi 4 kişi tarihi kilise çanı ve şamdanlarla yakalandıLefkoşa Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda araçlarında satışa hazır etnografik nitelikte eski eserler bulundurmaktan 1'i din görevlisi 4 kişi tutuklandı.
Paylaş  
5
4
6
0

Kıbrıs Postası - Emel Doğan

Lefkoşa’da yapılan operasyonda araçlarında satışa arz edilmiş etnografik nitelikte eski eserler bulundurmaktan 30 yaşındaki Din Görevlisi Erhan Bayandursun, 34 yaşındaki işçi Hakan Bayandursun, 32 yaşındaki şoför Burhan Bayandursun ve 48 yaşındaki işçi Mehmet Salih Aydın tutuklandı.

Meseleyle ilgili olarak mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Alparslan Yavuz, “Etnografik nitelikteki olan eski eser kilise mallarını kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurma" suçlarından methaldar olduklarını mahkemeye aktardı.

Yavuz, zanlıların dün gece saat 23.30’da Lefkoşa’da Okullar yolu üzerinde bulunan park alanında ES 245 plakalı van araç içerisinde satışa arz edilmiş şekilde etnografik nitelikteki eski eserler bulunduğunu aktardı.

Yavuz, Lefkoşa Polis Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda tutuklanan zanlıların, etnografik nitelikte eski eser olan iki adet 58 cm çapında ve 63 cm yüksekliğindeki tunçtan mamul kilise çanlarını, birer adet 207 cm, 192 cm, 152 cm ve 133 cm boyunda bakırdan mamul şamdanlar ile iki adet 190 cm boyunda bakırdan mamul şamdanları kanunsuz olarak tasarruflarında bulundurduklarını belirtti.

Operasyon sonucu ES 245 plakalı van araç içerisindeki eski eser niteliğindeki tüm malzemelerin emare olarak alınıp, zanlıların suçüstü olarak yakalandığını belirten Yavuz, mesele ile ilgili tahkikatın yeni başladığını ve zanlıların gönüllü ifade verdiklerini söyledi.

Yavuz, gönüllü ifadelerinteyit tekzibinin yapılacağını ve zanlıların kilise mallarını nereden aldıklarının araştırılması gerektiğini belirterek, zanlıların üç gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmalarına emir verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lapta'da balıkçı barınağı yakınlarında bulunan ölü kadının kimliği belirlendi
image Lapta'da deniz içinde ölü bulunan kadının kimliği tespit edildi.
Owoyale cinayeti zanlıları 8 gün daha tutuklu kalacak
image Lefkoşa'da öldürüldükten sonra arabasının bagajında battaniyeye sarılı olarak bulunan Obasanje Adeola Owoyale cinayeti ile ilgili olarak tutuklanan 11 kişi hakkındaki tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı. Polis mahke...
Uyuşturucudan tutuklandılar, üzüm bağlarını kontrol ettiklerini iddia ettiler
image Akıncılar'da askeri devriye sırasında bir araçtan yere paket attıkları tespit edilen Hüseyin Erseyis, Hasan Hüseyin Canit ve Halil İsan Zorba tutuklandı. Polis yaptığı kontrolde araçtan atıldığı tespit edilen çorapta ...