Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 10 Mayıs 2019, Cuma 07:33
banner

Dede cinayeti sanıkları Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak

Dede cinayeti sanıkları Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacakMağusa’da 2018 yılı Ocak ayı içerinde Çanakkale Göleti'nde ölü bulunan Kennedy T. Dede'yi döverek öldürmekle suçlanan 5 sanık Ağır Ceza Mahkemesi'ne havale edildi. Cinayet sanıkları Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.
Paylaş  
2
3
2
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Mağusa’da Ocak ayında öldürülen Kennedy T. Dede cinayeti sanıkları Nidai Şanlı, Ozan Körkut, Onur Körkurt, Simge Dağdur ve Zekeriya Kurucu’nun yaklaşık 1 buçuk yıldan bu yana Mağusa Ceza Mahkemesi’nde devam eden İlk Tahkikat Duruşması (PI) dün tamamlandı.

Analiz için Türkiye’ye gönderilen ve gelmesi aylar süren 4 emareye ait raporların 2’sinin gelmesinin ardından tamamlanan PI aşaması ile sanıklar “Adam öldürme”, “Yaralamak için adam kaçırma”, “Ciddi darp” ve sanık Nidai Şanlı hakkındaki “ Tehlikeli silah taşıma” davalarından yargılanmak üzere Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edildi. 1 buçuk yıldan bu yana hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde yargılanmayı bekleyen cinayet sanıklarının davaları Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti’nin Mağusa Kaza Mahkemesi’nde oturum yapacağı 29 Mayıs 2019 tarihine tehir edildi.

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Umut İnan, huzurunda görüşülen PI duruşması sonucunda İddia Makamı tarafından sunulan şahadetin havale için yeterli olduğu konusunda bulgu yaptı. İddia Makamı adına davanın duruşmasını yürüten Savcı Hasan Boşnak PI duruşması boyunca 13 tanığının şahadet sunduğunu ve mahkemeye 206 emare sunulduğunu beyan etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

2016'da kardeşinin kimliğine bürünüp KKTC'ye geldi, 3 yıl sonra tutuklandı
image Türkiye'de yaşayan kardeşinin kimliği ile 2016 yılında Mağusa Limanı'ndan KKTC'ye giriş yapan Ersoy Gümüş 3 yıl sonra İskele'de tespit edilerek tutuklandı.
Uyuşturucu ziraat etmekle suçlanan Sevdalı 4 gün daha tutuklu kalacak
image Narkotik ekiplerinin düzenlediği operasyonda tasarrufunda uyuşturucu madde bulanarak, hint keneviri türü uyuşturucu madde ziraati yaptığı gerekçesi ile tutuklanan Şevket Sevdalı'nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıl...
Kundaklama zanlılarının biri tutuklu biri tutuksuz yargılanacak
image Mağusa'da alacağı olduğu gerekçesi ile eski patronuna ait aracı yanıcı madde dökerek ateşe veren Serdar Ağaçdalı ile suç ortağı Mustafa Ünlü hakkındaki soruşturma tamamlandı.