Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 10 Mayıs 2019, Cuma 10:00
banner

Hacer Ulaş'ın cinayet zanlısına hükümsüz tutukluluk

Hacer Ulaş'ın cinayet zanlısına hükümsüz tutuklulukAlayköy'deki evinde ölü olarak bulunan Hacer Ulaş'ın katil zanlısı olduğu şüphesi ile tutuklanan eşi Hüseyin Havalar'a bugün hükümsüz tutukluluk verildi.
Paylaş  
2
3
2
0

Kıbrıs Postası - Emel Doğan

Cinayetle ilgili olarak Hacer Ulaş’ın boşanma aşamasında olduğu ve aynı evde yaşadığı eşi Hüseyin Havalar, bugün yine Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Alayköy'de ikametgahı içerisinde ölü bulunan 46 yaşındaki Hacer Ulaş’ın cinayet soruşturması devam ederken, olayla ilgili hala kesin bir bulguya rastlanamadığından dolayı şüpheli görülerek tutuklu bulunan eşi Hüseyin Havalar'a hükümsüz tutukluluk verilerek cezaevine gönderildi.

Mahkemede şahadet veren Polis Müfettiş Muavini Hüseyin Göğmen, zanlının daha önce 6 kez mahkemeye çıkarıldığını ve toplamda 40 gün tutukluluk aldığını, bu süre zarfında 100 kişiden de gönüllü ifade alındığını belirtti.

DNA sonuçları gelmese de sanığı suça bağlayan bulguları olduğunu ve Hacer Ulaş’ın, avukatına eşi tarafından ölüm tehditi aldığını belirttiği bir belge olduğunu söyleyen Göğmen, zanlıdan 15 Nisan’da alınan DNA analizi sonuçlarının ellerine ulaşmadığını, soruşturmanın devam ettiğini ve meselenin ciddi bir mesele olduğunu belirterek zanlının 3 ayı geçmemek üzere hükümsüz tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan huzurunda gerçekleşen davada, zanlı Hüseyin Havalar’a 3 ayı geçmemek üzere hükümsüz tutukluluk emri verildi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

2016'da kardeşinin kimliğine bürünüp KKTC'ye geldi, 3 yıl sonra tutuklandı
image Türkiye'de yaşayan kardeşinin kimliği ile 2016 yılında Mağusa Limanı'ndan KKTC'ye giriş yapan Ersoy Gümüş 3 yıl sonra İskele'de tespit edilerek tutuklandı.
Uyuşturucu ziraat etmekle suçlanan Sevdalı 4 gün daha tutuklu kalacak
image Narkotik ekiplerinin düzenlediği operasyonda tasarrufunda uyuşturucu madde bulanarak, hint keneviri türü uyuşturucu madde ziraati yaptığı gerekçesi ile tutuklanan Şevket Sevdalı'nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıl...
Kundaklama zanlılarının biri tutuklu biri tutuksuz yargılanacak
image Mağusa'da alacağı olduğu gerekçesi ile eski patronuna ait aracı yanıcı madde dökerek ateşe veren Serdar Ağaçdalı ile suç ortağı Mustafa Ünlü hakkındaki soruşturma tamamlandı.