Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 11 Mayıs 2019, Cumartesi 09:30
banner

14 yaşında 8 haftalık hamile kızı alıkoydu!

14 yaşında 8 haftalık hamile kızı alıkoydu!14 yaşında 8 haftalık hamile olan genç kızı alıkoymaktan tutuklanan zanlı teminata bağlandı. 14 yaşında 8 haftalık hamile olan kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girdiği gerekçesi ile tutuklanan 23 yaşındaki Ö.Y zorla alıkoyma suçundan Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Paylaş  
2
3
2
0

Kıbrıs Postası - Emel DOĞAN

Geçtiğimiz günlerde Girne Akçiçek Hastanesi’ne mide bulantısı ve baş ağrısı nedeni ile giden ve 8 haftalık hamile olduğu öğrenilen 14 yaşındaki genç kızın, ifadesi alındıktan sonra zanlı Ö.Y, tutuklanarak mahkemeye çıkarılmıştı.

Aile bağları zayıf olduğu ve kendine ait bir evi olmadığı öğrenilen genç kızın ifadesi sosyal hizmet görevlileri eşliğinde alındıktan sonra bugün ikinci kez yargıç huzuruna çıkarılan Ö.Y’nin tecavüz ile ilgili kesin bir bulgu olmaması sebebi ile sadece zorla alıkoyma suçundan teminatla serbest bırakıldı.

Raporlarının belirlenememiş olması sebebiyle sadece zorla alıkoyma suçundan Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan ve teminatla serbest bırakılan Ö.Y’nin özel bir sektörde dağıtımcı olduğu, TC ve KKTC vatandaşı olduğu belirtildi.

OLAY DNA SONUÇLARININ ARDINDAN NETLEŞECEK

Meseleyle ilgili mahkemeye olguları aktaran Müfettiş Muavini İrfan Türk, 2019 yılı Mart ayında zanlının, 2005 doğumlu olan kız çocuğunu, Gönyeli’deki ikametgâhında yasal vasisi hilafında alıkoyma suçuyla methaldar olduğunu belirtti.

Türk, suçun DNA raporlarıyla netleşeceğini söyleyerek TC ve KKTC vatandaşı olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlının ilk nazarda 16 yaşından küçük çocuğu alıkoyma suçuyla bağı olabileceğini ve yargılanıncaya kadar polise ispat-ı vücutta bulunarak, yurtdışına çıkışının yasaklanmasına emir verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

2016'da kardeşinin kimliğine bürünüp KKTC'ye geldi, 3 yıl sonra tutuklandı
image Türkiye'de yaşayan kardeşinin kimliği ile 2016 yılında Mağusa Limanı'ndan KKTC'ye giriş yapan Ersoy Gümüş 3 yıl sonra İskele'de tespit edilerek tutuklandı.
Uyuşturucu ziraat etmekle suçlanan Sevdalı 4 gün daha tutuklu kalacak
image Narkotik ekiplerinin düzenlediği operasyonda tasarrufunda uyuşturucu madde bulanarak, hint keneviri türü uyuşturucu madde ziraati yaptığı gerekçesi ile tutuklanan Şevket Sevdalı'nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıl...
Kundaklama zanlılarının biri tutuklu biri tutuksuz yargılanacak
image Mağusa'da alacağı olduğu gerekçesi ile eski patronuna ait aracı yanıcı madde dökerek ateşe veren Serdar Ağaçdalı ile suç ortağı Mustafa Ünlü hakkındaki soruşturma tamamlandı.