Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 11 Mayıs 2019, Cumartesi 09:44
banner

Polis silahların nereden, ne şekilde temin edildiğini araştırıyor

Polis silahların nereden, ne şekilde temin edildiğini araştırıyorDipkarpaz bölgesinde İskele Narkotik Şube ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda tespit edilen tabanca ve patlayıcı maddeler ile ilgili tutuklanan Orhan Çökü, Osman Temiz ve Bayram Doğan’ın tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.
Paylaş  
3
4
4
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Dipkarpaz’da İskele Narkotik Şube ekiplerinin düzenlediği operasyonda tespit edilen tabancalar ve patlayıcı maddeler ile ilgili polis soruşturması devam ediyor.

Suçla ilgili tutuklanan Orhan Çökü, Osman Temiz ve Bayram Doğan dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Polis çok yönlü yürüttüğü soruşturmasında zanlıların verdiği gönüllü ifadelerinde yer alana çelişkileri ve silahların nereden ne şekilde temin edildiğini araştırıyor. Mahkeme devam eden soruşturmasının salimen yürütülebilmesi maksadı ile zanlıların 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

PATLAYICI MADDELER İLE SİLAHLARIN BALİSTİK RAPORLARI TEMİN EDİLDİ

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hasan Selvili mahkemede verdiği ifadesinde, 8 Mayıs 2019 tarihinde saat 19:00 sıralarında alınan bir bilgide zanlı Orhan Çökü’nün tasarrufunda kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde olduğunun öğrenildiğini kaydetti.

Saat 21:45 sıralarında zanlı Orhan Çökü’nün kullanımındaki aracın Dipkarpaz girişinde tespit edilerek aracın durdurulduğunu kaydeden Selvili, araçta yapılan aramada şoför koltuğu paspası üzerindeki yem torbası içinde 1 adet 9 mm çapında tabanca ve şarjörü, 1 adet havai fişe atan tabanca ile namlusuna takılan fişek atar aparatı, 12 adet fişek ve 20 adet kuru sıkı tabancası mermisinin bulunarak zanlının suçüstü gereği tutuklandığını belirtti. Zanlı Çökü’den yapılan soruşturmada tasarrufunda bulunan kurusıkı tabancayı 2017 yılı Mayıs ayında zanlı Osman Temiz’den aldığını itiraf ettiğini belirten Selvili, diğer tabancayı ise 2018 yılı Nisan ayı içerisinde zanlı Bayram Doğan’dan aldığını itiraf ettiğini mahkemede aktardı.

Zanlının gönüllü ifadesinde Ercan Zengin’e ait balya ambarına el bombası yerleştirerek Zengin’i öldürmeye teşebbüs ettiğini de itiraf ettiğini söyleyen Selvili, zanlının evinde yapılan aramada ise evin önündeki plakası meçhul bir araç içerisinde 75 gram ağırlığında yüksek tahribat gücüne sahip olduğu tahmin edilen beyaz renk barutun bulunduğunu belirterek ayrıca el bombası düzeneğinde kullanıldığı düşünülen 1 top tel ile kargaburnu pense ve merdiven altında ise zanlının el bombasını boyadığını söylediği kırmızı sprey boyanın emare alındığını açıkladı. Selvili zanlı Osman Temiz ile Bayram Doğan’ın ise önceki gün  sabah saatlerinde tespit edilerek tutuklandığını söyleyen Selvili, mahkemeden temin edilen 1 günlük tutukluluk süresi içerisinde patlayıcı madde ve silahlarla ilgili bazı balistik inceleme sonuçlarının temin edildiğini kaydetti.

EL BOMBASI FAAL

Zanlı Orhan Çökü’nün, Ercan Zengin’i öldürmek amacı ile balya ambarına kurduğu düzenekle el bombası yerleştirdiğini anımsatan Selvili, Balistik Şube tarafından yapılan incelemede söz konusu el bombasının faal olarak çalışır durumda olduğunun tespit edildiğini kaydetti. Selvili zanlı Çökü’nün tasarrufunda bulunan tabancaların daha önce herhangi bir olayda kullanılıp kullanılmadığının araştırıldığını ifade etti. Zanlıların polise verdikleri gönüllü ifadelerinde bazı çelişkilerin olduğunu söyleyen Selvili, bu hususun araştırılacağını belirtirken, Mağusa ve Girne Limanları’ndan ülkeye sokulduğu iddia edilen tabancaların ne şekilde nereden temin edildiğinin de araştırıldığını kaydetti. Selvili yürütülen soruşturmanın selameti açısından zanlıların 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Polis silahlı saldırı zanlısını tespit etti: "Uğur Sağlık aranıyor"
image Polis, Girne’de dün akşam Eray Kenanoğlu'nun vurulması olayıyla ilgili zanlı olarak belirlediği Uğur Sağlık'ın arandığını açıkladı.
Polisten Eray Kenanoğlu'nun vurulması olayı ile ilgili duyuru...
image Polis, dün akşam Girne'de, Eray Kenanoğlu'nun vurulması olayı ile ilgili olarak duyuruda bulundu.
510 kilo kaçak etle yakalanan Araz 3 gün tutuklu kalacak
image Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda ele geçirilen 510 kilo kaçak et ile ilgili tutuklanan Mehmet Araz mahkemeye çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluluk süre...