Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 17 Mayıs 2019, Cuma 07:30
banner

Akacan davasında yargı sürecinin başlaması için istinaf kararı bekleniyor

Akacan davasında yargı sürecinin başlaması için istinaf kararı bekleniyorGirne'de iki koruması ile birlikte Erhan Başay ile Zeki Asımoğlu'nu ciddi şekilde darp edip Asımoğlu'nu vahim zarara uğrattığı gerekçesi ile Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilen Bulut Akacan'ın davası 23 Mayıs tarihine tehir edildi. Tutuksuz yargılanan Akacan serbest olarak mahkemeden ayrılırken, 4 buçuk aydan beri cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak yargılanmayı bekleyen Vasıf Gurbanov ile Orçun Özorçun huzursuz
Paylaş  
4
5
4
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Girne’de 7 Ocak 2019 tarihinde bir mekanda korumaları Vasıf Gurbanov ve Orçun Özorçun ile Erhan Başay ve Zeki Asımoğlu’nu ciddi şekilde darp edip Asımoğlu’nun vahim bedensel zarara uğrattıkları gerekçesi ile yargılanmak üzere Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilen Bulut Akacan, Vasıf Gurbanov ve Orçun Özorçun dün Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti huzuruna çıkarıldı.

“Ciddi darp” ve “Vahim Zarar” davalarından yargılanacak olan sanıkların davaları, Bulut Akacan’ın Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmak istemediği için Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurması ve kararın henüz açıklanmaması nedeni ile 23 Mayıs tarihine tehir edildi. Adli kontrol koşulları ile tutuksuz yargılanan Akacan mahkemeden serbest ayrılırken, Ocak ayından beri hükümsüz tutuklu olarak yargılanmayı bekleyen Vasıf Gurbanov ile Orçun Özorçun’un akıbetin belirsizliği nedeni ile huzursuz olduğu belirtildi.

GURBANOV SUÇUNU KABUL EDİYOR

Davanın dünkü duruşmasında sanık Vasıf Gurbanov’un avukatı mahkemeye, müvekkili Gurbanov’un suçlarını kabul ettiğini belirtti. İddia Makamı ile yaptığı görüşmede Gurbanov’un sanık Akacan ile Özorçun’dan ayrı olarak yargılanması talebinde bulunduklarını kaydeden sanık avukatı talebin kabul edilmediğini ancak müvekkilinin uzun süreden beri yargılanmayı beklediğini kaydetti.

ÖZORÇUN DAVALARIN HİÇBİRİNİ KABUL ETMİYOR

Sanık Bulut Akacan’ın avukatı istinaf kararının açıklanmaması nedeni ile duruşmanın tehirini talep ederken, Orçun Özorçun’un avukatı ise müvekkilinin hakkındaki davaların hiç birini kabul etmediğini ve duruşmaya hazır olduklarını belirtti. Özorçun’un 4 buçuk aydan beri yargı sürecini hükümsüz tutuklu olarak beklediğini belirten sanık avukatı davanın en kısa süreye tehir edilmesini talep etti.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Nüvit Gazi Hacı, istinaf kararının açıklanmamasını göz önünde bulundurarak davanın 23 Mayıs tarihine tehir edilmesi kararını verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kanunsuz ateşli silah ve kanunsuz patlayıcı madde tasarrufundan bir kişi tutu...
image Ozanköy'de M.A.M.'nin (E-54) ikametgahında polis tarafından yapılan aramada, Kanunsuz ateşli silah ve kanunsuz patlayıcı madde bulundu.
Şeker kutusunda uyuşturucu ile yakalandı
image Polis devriyesi sırasında şüpheli hareketleri ile dikkat çeken Mehmet Bedir İnci'nin tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde tespit edildi, İnci tutuklandı.
Yolda yürüyen şüpheli şahsın üzerinde uyuşturucu bulundu
image Polis, Pamuklu-Kumyalı anayolu üzerindeki yolda yaya olarak yürüyen şahıs üzerinde yaptığı aramada uyuşturucu buldu. Şahıs tutuklandı.