Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 22 Mayıs 2019, Çarşamba 14:38
banner

İstinaf iki ayrı karar okudu: Bulut Akacan Ağır Ceza'da yargılanacak

İstinaf iki ayrı karar okudu: Bulut Akacan Ağır Ceza'da yargılanacak Girne Kaza Mahkemesi'nin, Akacan davasının ağır cezada yargılanma kararına karşılık istinafa başvuran Akacan’ın istinaf isteği bugün gerçekleşen duruşma ile reddedildi.
Paylaş  
6
6
6
0

Kıbrıs Postası – Emel Doğan

İş insanı Bulut Akacan’ın korumalarıyla, Erhan Başay ve Zeki Asımoğlu’nu darp etmeleri sebebiyle açılan ‘vahim zarar’ dosyasının Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilmesine itiraz ederek, istinafa başvuran Akacan’ın talebi Yüksek Mahkemede gerçekleşen duruşmada heyet tarafından oy birliği ile reddedildi.

Sanık Bulut Akacan’ın istinaf isteği ve 5 aydır hükümsüz olarak tutuklu bulunan sanık Orçun Özorçun’un serbest kalma talebi reddedilirken, Yüksek Mahkeme, Akacan ve korumalarının Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaları kararını oyçokluğuyla onayladı.

Yargıtay Ceza Heyet Başkanı Gülden Çiftçioğlu, üye Bertan Özerdağ ve üye Peri Hakkı’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Mustafa Atakara ile Bulut Akacan’ın avukatı Kıvanç Rıza ve Orçun Özorçun’un avukatı Buse Asena hazır bulundu.

YÜKSEK MAHKEME İKİ AYRI KARAR OKUDU

Üç yüksek mahkeme yargıcından oluşan Yargıtay heyeti iki ayrı karar okudu. Gülden Çiftçioğlu’nun karşı oyuna karşılık, Peri Hakkı kararına Bertan Özerdağ’ın da katılmasıyla, Yargıç Meltem Dündar’ın sanıkların Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaları kararı oyçokluğuyla onaylandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Girne'deki sahte evrak davasında yargılanan Uğursöz'e 4 gün ek tutukluluk
image Girne'de sahte evrakla üzerine mal geçirme davasında tutuklanan Yastech Ltd. Direktörü Muammer Uğursöz hakkında 4 gün ek tutukluluk kararı alındı.
Geleli henüz bir gün oldu ve suça karıştı
image Henüz 1 gün önce turist olarak geldiği ülkemizde sarhoş olup çevresine rahatsızlık verdiği yetmezmiş gibi yüksek ses çıkardığı için kendisini uyaran Mehmet Mavideniz'i kırdığı bardağın camı ile boynundan yaralayan Bir...
Alacak verecek tartışmasında kan aktı
image Aralarında alacak verecek meselesi olduğu gerekçesi ile evine gelen Samson Falle isimli şahsı bıçakla baldırından yaraladığı iddia edilen Rıdwan Olawale Arabambi tutuklandı.