Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 1 Haziran 2019, Cumartesi 09:48
banner

Başkenti turist dilenciler bastı!

Başkenti turist dilenciler bastı!Başkent Lefkoşa'da son günlerde "turist dilenci" furyası dikkat çekiyor... Lefkoşa'da polis ve LTB ekipleri tarafından önceki gün suçüstü yakalanan iki kişinin ardından,dün üç dilenci kadın daha yakalanarak cezaevine gönderildi.Ülkeye turist olarak gelen ve geçimini dilencilik yaparak sağlamaya çalışan zanlı sayısı 5'e ulaştı.
Paylaş  
5
2
5
1

Kıbrıs Postası - Emel Doğan

Ülkeye turist olarak gelen ve geçimini dilencilik yaparak sağlamaya çalışan zanlılar dün mahkemeye çıkarılarak cezaevine gönderildi.

Önceki gün Lefkoşa’da dilendikleri esnada tutuklanarak, cezaevine gönderilen 35 yaşındaki Songül Korkmaz ve 38 yaşındaki Filiz Erez’in ardından dün 3 zanlı daha dilenirken yakalanarak mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan 67 yaşındaki Yıldız Efesoy, 55 yaşındaki Gülay Er ve 21 yaşındaki Feride Arslan, ihtiyaçlı ve hasta olduklarını belirterek dilendikleri esnada polis ve LTB ekipleri tarafından tutuklanıp mahkemeye çıkarılarak cezaevine gönderildi.

HEPSİ AYNI BÖLGEDE DİLENİYOR

Mahkemede meseleyle ilgili olarak olguları aktaran Polis memuru İzlem Civisilli, Huzurda bulunan zanlı Feride Arslan’ın dün sabah saat 11.30 raddelerinde Lefkoşa'da, Gazeteci Kemal Âşık Caddesi üzerinde ailevi ihtiyaçlarından dolayı paraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek vatandaşlardan para dilendiği esnada Lefkoşa Türk Belediyesi ekipleri tarafından tespit edildiğini aktardı.

Aynı gün zanlının gönüllü bir ifade vererek işlemiş olduğu suçu itiraf ettiğini belirten Civisilli, TC vatandaşı olan zanlı iki çocuk annesi ve KKTC'de turist statüsünde olduğunu söyledi.

1’İ İKAMET İZİNSİZ 2’Sİ TURİST STATÜSÜNDE…

Civisilli, zanlı Yıldız Efesoy’undün saat 13.30 raddelerinde Lefkoşa, Girne Caddesi üzerinde bulunan vatandaşlara ihtiyaçlı olduğunu söyleyerek mendil satmaya çalışıp para dilendiği sırada, o esnada devriyede bulunan Cürümleri Önleme Şubesinde görevli bir polis ekibi tarafından tespit edilerek suçüstü olarak tutuklandığını belirtti.

Civisilli, zanlının aynı gün gönüllü bir ifade vererek işlemiş olduğu suçu itiraf ettiğini söyledi. Civisilli, zanlının TC vatandaşı olup, aynı gün zanlının muhaceret kayıtlarında yapılan kontrollerde, 29 Mayıs 2019 tarihinden itibaren KKTC'de ikamet izinsiz olarak kaldığının tespit edildiğini anlattı.

Civisilli, zanlı Gülay Er’in dün saat 13.30 raddelerinde Lefkoşa, Girne Caddesi üzerinde bulunan vatandaşlara ihtiyaçlı olduğunu söyleyerek mendil satmaya çalışıp para dilendiği sırada, o esnada devriyede bulunan Cürümleri Önleme Şubesinde görevli bir polis ekibi tarafindan tespit edilerek suçüstü hali gereği tutuklandığını anlattı.

Civisilli, zanlının TC vatandaşı olup, KKTC'de turist statüsünde bulunduğunu söyledi. Mesele ile ilgili başlatılan tahkikatların tamamlandığını belirten Civisilli, zanlıların davalarında hazır bulunmasını sağlamak için tutuklu yargılanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, üç zanlının da 20 günü aşmayan süreyle cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
1 Haziran 2019, Cumartesi
Şeherli         - Magosa
Duygu sömürüsü sezonu açıldığı için olabilir.

banner
banner
banner
banner
banner

Girne'deki sahte evrak davasında Eminoğlu, Özbekoğlu ve Uğursöz'e ek tutuklul...
image Sahte evrakla üzerine mal geçirme davası ile ilgili yürütülen soruşturmada, Mehmet Eminoğlu, Serdar Özbekoğlu ve Muammer Uğursöz hakkında 6'şar gün ek tutukluluk emri verildi.
Uyuşturucu ile yakalanan zanlı yargılanmayı tutuklu bekleyecek
image Mağusa'da otobüs durağında elinde içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet ucu yanık sigara ile yakalanan ve turist statüsünde ülkede uzun süredir yaşam süren Abdullah Süzer, ülke...
Güney'den araç hırsızlığından tutuklanan Doğan firar etti, aynı gün tutukland...
image Larnaka'da bir galeriden 2 lüks araç çalarak Kuzey Kıbrıs'a geçiren Ali Akçam ile Gökhan Doğan dün hem Mağusa Kaza Mahkemesi'ne hem de Lefkoşa'da Askeri Mahkeme’ye çıkarıldı. Mağusa’da tutuklu yargılanmak üzere 2 ay h...