Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 2 Haziran 2019, Pazar 09:31
banner

Lamai'yi ihbar, Sasa'yı Lamai'nin itirafı yakalattı

Lamai'yi ihbar, Sasa'yı Lamai'nin itirafı yakalattıNarkotik ekiplerinin Mağusa’da düzenlediği operasyonda üniversite öğrencisi yabancı uyruklu bir gencin tasarrufunda uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap ve sigara ile hassas terazi bulundu. Polis soruşturması kapsamında 2 kişi tutuklandı.
Paylaş  
5
6
4
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Mağusa’da önceki gün aldığı bir ihbar üzerine bir üniversite kampüsü içerisinde bulunan ikametgahta mahkeme emri ile arama yapan Narkotik ekipleri, Jeffrey A. Lamai isimli üniversite öğrencisinin tasarrufunda 1 adet sarı renk, uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap, 2 adet içerisinde uyuşturucu madde bulunan sigara izmariti ile 1 adet uyuşturucu madde tartımında kullanıldığına inanılan hassas terazi bularak emare aldı. Jeffrey A. Lamai isimli şahıs tutuklanırken, suçla bağlantısı olduğu tespit edilen Daniel Sasa da tespit edilerek tutuklandı. Zanlılar dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılarak haklarında 2 gün tutukluluk süresi temin edildi.

6 gr olarak satın aldığını itiraf etti

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hüseyin Özdesoy mahkemede verdiği ifadesinde, 31 Mayıs 2019 tarihinde Narkotik ekipleri tarafından alınan bir bilgide zanlı Jeffrey A. Lamai’nin tasarrufunda uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini açıkladı. Zanlı Lamai’nin üniversite kampüsü içerisindeki ikametgahında mahkemeden temin edilen arama emri ile bir arama yapıldığını belirten Özdesoy, zanlıya ait kıyafet dolabı üzerindeki ayakkabı kutusunda gizlenmiş 1 adet sarı renk uyuşturucu madde içerdiği düşünülen hap, dolabın içindeki bir yeleğin cebinde 1 adet hassas terazi ve çalışma masası üzerinde ise içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı bulunan 2 adet sarma sigara izmariti ve içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğu düşünülen foil kağıt bulunup emare alındığını açıkladı. Zanlı Lamai’nin suçüstü tespit edilerek tutuklandığını kaydeden Özdesoy, yürütülen soruşturmada zanlının sarma sigara hazırladığı uyuşturucu maddeleri 26 Mayıs 2019 tarihinde 6 gram olarak zanlı Daniel Sasa isimli şahıstan aldığının tespit edildiğini kaydetti.

Sasa’nın tasarrufunda öğütücü içinde uyuşturucu bulundu

Zanlı Daniel Sasa’nın Mağusa’da, ikametgahında tespit edilerek tutuklandığını kaydeden polis memuru Hüseyin Özdesoy, zanlı Sasa’nın ikametgahında yapılan aramada 1 adet öğütücü içerisinde uyuşturucu madde kalıntılarının tespit edilerek emare alındığını belirtti. Tutuklanan iki zanlı ile yürütülen soruşturmanın yeni başladığını belirten Özdesoy, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile zanlıların 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Haspola'ta balıkçı teknesi çalındı
image Haspolat’ta Mustafa İşlek’e ait balıkçı teknesinin çalındığı bildirildi.
Polis göz açtırmadı, adım adım sokaklarda dolaştı
image Artan suç olaylarından ve izinsiz ikametlerden dolayı polis ekipleri denetimlerini sıklaştırdı, ülke genelinde, önceki gece yapılan denetimlerde toplamda 13 kişi tutuklandı .
Polis asayiş denetimlerinde 13 kişiyi tutukladı
image Polis ekipleri dün gece 21.00-01.00 saatleri arasında Lefkoşa, Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt’ta asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirdi.