Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 12 Ağustos 2019, Pazartesi 10:48
banner

Sahte evrak davası: Girne Tapu Dairesi çalışanları teminatla serbest

Sahte evrak davası: Girne Tapu Dairesi çalışanları teminatla serbest'Sahte evrakla üzerine mal geçirme' suçu kapsamında tutuklanan Girne Tapu Dairesi'nden 3 çalışandan 2'si 100 bin TL teminatla serbest bırakıldı, bir diğer çalışansa suçla bağlantısı olmadığı tespit edilerek yargıç karşısına çıkmadan serbest bırakıldı.
Paylaş  
3
3
3
0

Kıbrıs Postası

‘Sahte evrakla üzerine mal geçirme’ suçu kapsamında tutuklanan Mehmet Eminoğlu ile Serdar Özbekoğlu’na dair davaya ilişkin yürütülen ileri soruşturmada olayla bağlantılı olduklarından şüphelenilen Girne Tapu Dairesi çalışanları Özlem Akdağ, Türkan Dayı ve Vedia Veziroğlu geçtiğimiz Cuma günü mahkeme huzuruna çıkarılmış ve haklarında 3’er gün tutukluluk emri verilmişti.

Tapu Dairesi çalışanlarından 2’si bugün yeniden yargıç karşısına çıkarıldı, bir diğer daire çalışanı Özlem Akdağ ise olayla bağlantısı olmadığı tespit edilerek mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Türkan Dayı ile Vedia Veziroğlu ise 100 bin TL kefaletle serbest bırakıldı.

Zanlılar Türkan Dayı ve Vedia Veziroğlu aleyhine getirilen suçlamalar arasında, resmi evrak sahtelemek, sahte evrakı tedavüle sürme, sahte davranışla kayıt temini, sahtekârlıkla mal temini, kamu görevinde sahtekârlık yapmak ve emniyeti suiistimal etmek var.

Soruşturmanın ana zanlıları Mehmet Eminoğlu ve Serdar Özbekoğlu ise geçtiğimiz cuma günü Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkartılmış ve yargı, haklarında 7’şer gün daha ek tutukluluk kararı vermişti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Hırsızlık zanlısı Quenjli suçunu kabul etti
image Aynı yurtta kaldığı Darya Somodelko isimli şahsa ait 900 Dolar'ı çalmakla suçlanan Nawfal El Quenjli aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı.
İhraç edilmeyi tutuklu bekleyecekler
image Sandallar köyünde ağıllar bölgesinde 2017 yılından beri kaçak olarak çalıştırılan ve ülkede izinsiz ikamet ettiği tespit edilen Jamshid Radjabov ile Zulfira Radjabova'nın tutukluluk süreleri 8 gün daha uzatıldı.
Geldiğinin ertesi günü tutuklanan turist tutuksuz yargılanacak
image Ülkeye gelir gelmez sarhoş olup çevresine rahatsızlık verdiği yetmezmiş gibi yüksek ses çıkardığı için kendisini uyaran Mehmet Mavideniz'i kırdığı bardağın camı ile boynundan yaralayan Bircan Yamak hakkındaki soruştur...