Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> ADLİ HABERLER 8 Ekim 2019, Salı 07:47
banner

Akacan'ın yargılandığı duruşmanın ardından basın mensuplarına hakaret!

Akacan'ın yargılandığı duruşmanın ardından basın mensuplarına hakaret!Bulut Akacan ve korumaları Vasıf Kurbanov ve Orçun Özorçun'un yargılandığı "Vahim Zarar", "Ciddi Darp" ve "Yaralama" davasında duruşma dün tanıkların dinlenmesiyle devam etti.
Paylaş  
10
10
9
0

banner

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

Bulut Akacan ve korumaları Vasıf Kurbanov ve Orçun Özorçun'un yargılandığı "Vahim Zarar", "Ciddi Darp" ve "Yaralama" davasında duruşma dün tanıkların dinlenmesiyle devam etti. Mahkemenin ardından Bulut Akacan’ın babası Mehmet Akacan, görüntü almak isteyen basın mensuplarına, “İnşallah siz de hapishaneye düşersiniz köpekler” şeklinde çirkin sözler sarf etti.

Duruşmanın dünkü celsesinde meselenin tahkikat memuru Hüseyin Soyel, yaptığı soruşturmaya ait detayları mahkemeye aktardı.

Soyel, Ocak 2019 tarihinde, Vasıf Kurbanov’a yazılı davayı tebliğ ettiğini, sanığın “Vahim Zarar” suçlaması olan birinci davayı kabul edip, “Darp” suçlaması olan ikinci davayı reddettiğini söyledi.

Vasıf Kurbanov’un avukatı, müvekkilinin yazılı dava tebliğini anlamadan, Zeki Asımoğlu’nu darp ettiğine inanarak birinci davayı kabul ettiğini, ikinci davada ise Erhan Başay’ı darp ettiğini anladığı için “kabul etmiyorum” dediğini aktardı.

Sanık avukatı, davanın bu şekilde düzeltilirse, tebliğe itiraz etmeyeceğini belirtti. Yazılı dava tebliğleri ve sanıkların tebliğe cevabı mahkemeye emare olarak sunuldu.

SOYEL: “AKACAN KORUMALARINA TALİMAT VERDİ”

Soyel, olaya ilişkin görüntülerinin izlenmesinin ardından Akacan’ın korumalarına yönelik talimat ve tahrik edici hareketi olduğunu iddia ederek, Orçun Özorçun’un ise Zeki Asımoğlu’nu 3 kez darp ettiğini dile getirdi.

Özorçun’un avukatı, Soyel’in “Orçun Asımoğlu’nu 3 kez darp etti sözlerine”, “Tahkikat memuru tamamen hayal kurmaya başladı” dedi.

“ASIMOĞLU’NUN KAFATASINDA ÇATLAK YOKTU, YANLIŞ ANLAŞILMA OLDU”

Kurbanov’un avukatı ise Soyel’in, alt mahkemede, “Asımoğlu’nun kafatasında kırıklar vardı” sözlerini anımsatarak, “Bu nereden icap etti. Amacın neydi?” sorusunu sordu. Soyel ise, Asımoğlu’nun kafatasında çatlak değil başının arkasında yırtık olduğunu söyleyerek, yanlış anlaşılma olduğunu ifade etti.

Tahkikat memuru Soyel, sanıkların olayda birlikte hareket ettiğini söyleyerek, Erhan Başay’ı, Kurbanov ve Özorçun’un darp ettiğini, Akacan’ın yardımıyla da restorandan aşağı alındığını öne sürerek, “Burada ortak bir amaç var” dedi.

AKACAN’IN ŞİKAYET DİLEKÇESİ GÖRÜLMEK İSTENDİ

Erhan Başay’ın Akacan’a yönelik küfür ettiği ve darp ettiği gerekçesiyle yaptığı şikayeti soran Akacan’ın avukatı dilekçeyi görmek istedi. Soyel ise dilekçenin Başsavcılığına sunulduğunu belirterek yanında olmadığını söyledi. Dilekçeyi diğer duruşmada görmek isteyen sanık avukatı Soyel’in Başsavcılığa giderek, dilekçeyi almasını talep etti.

Savcı Mustafa Atakara ise, Başsavcılık mütalaasına verilen bir dilekçenin polise verilmeyeceğini ifade etti. Mahkeme heyeti ise dilekçeyi görmek için avukatların başvuruda bulunabileceklerini söyledi. Mahkeme duruşmanın 10 Ekim Perşembe günü devam etmesine emir verdi.

BASIN MENSUPLARINA ÇİRKİN SÖZLER: “KÖPEKLER…”

Mahkemenin ardından Bulut Akacan’ın babası Mehmet Akacan, görüntü almak isteyen basın mensuplarına, “İnşallah siz de hapishaneye düşersiniz köpekler”  şeklinde çirkin sözler sarf etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
4
 
2
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

İnternet üstünden eski kız arkadaşının fotoğraflarını paylaştı, tutuklandı
image Eski kız arkadaşının uygunsuz fotoğraflarını internet üzerinden kız arkadaşının kızına ve arkadaşına göndererek özel hayatını ihlal ettiği suçlaması ile tutuklanan Mustafa Zorba mahkemeye çıkarıldı.
Selçuk Yöntem'i dolandıran emlakçı Yasemin Taşkıran'a 4 yıl hapis!
image Ünlü oyuncu Selçuk Yöntem ve Almanya'da yaşanan Mehmet Ali Beldiran'ı dolandırdığı gerekçesiyle yargılanan Yasemin Taşkıran aleyhindeki dava kararı açıklandı. Taşkıran, ‘emanetçi tarafından sirkat’ davasından suçlu bu...
Oyuncu Selçuk Yöntem'i dolandıran Taşkıran'a 4 yıl hapis
image Oyuncu Selçuk Yöntem'i dolandırmakla suçlanan Yasemin Taşkıran suçlu bulunarak 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.