Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 9 ubat 2018, Cuma 13:56
Güneyde çocuða cinsel saldýrýya aðýr ceza
Güneyde çocuða cinsel saldýrýya aðýr cezaRum Aðýr Ceza Mahkemesi, küçük yaþta iki kýza cinsel þiddet ve tecavüzde bulunan iki kiþiye 11 ile 20 yýl aðýr hapis cezasý verdi.
Paylaş  
5
8
5
0

Rum Aðýr Ceza Mahkemesi, küçük yaþta iki kýza cinsel þiddet ve tecavüzde bulunan iki kiþiye 11 ile 20 yýl aðýr hapis cezasý verdi.

Fileleftheros ve diðer gazeteler Lefkoþa Rum Aðýr Ceza Mahkemesi’nde dün görülen iki ayrý davada verilen gerekçeli kararlarý geniþ ölçekte aktardý.

Haberde, kýz kardeþinin 11 yaþýndaki kýzýna cinsel þiddet ve tecavüzde bulunan 31 yaþýndaki kiþinin 11, birlikte yaþadýðý kadýnýn 7 buçuk yaþýndaki kýzýna cinsel þiddet ve tecavüz ederek kalýcý bedensel ve psikolojik hasara neden olan 35 yaþýndaki kiþiye de 20 yýl hapis cezasý verildiði kaydedildi.

Baf Kaza Mahkemesi’nde de 8 yaþýndaki iki erkek çocuða cinsel istismarda bulunan 56 yaþýndaki kiþi ile ilgili davanýn devam etmekte olduðuna dikkat çekildi.

Gazeteler 28 ve 41 yaþýndaki iki kiþinin çocuk pornosu içerikli veri bulundurma, bunlarý depolama ve paylaþma suçlarýndan tutuklandýðýný, tutuklamanýn da küçük yaþta bir çocuðun þikayeti üzerine yapýldýðýný haber verdi.

Habere göre yaþý belirtilmeyen çocuk Rum Elektronik Suçlarla Mücadele Bürosu’na yaptýðý þikayette, 28 ve 41 yaþýndaki kiþilerin sosyal medya platformu üzerinde sohbet ederken kendisinden cinsel içerikli görüntü ve videolarýný göndermeye zorladýklarýný, kendisinin de gönderdiðini söyledi.

CÝNAYET

Gazeteler “Limasol’un Yermasoya yöresindeki bir tavernada öðle üzeri cinayet iþlendiðini, Ernesto Leonidi (E/47) isimli “Pontuslu Rum”un yakýn mesafeden ateþ edilerek öldürüldüðünü bildirdi.

Habere göre Leonidi, iki arkadaþýyla birlikte 14.00 sýralarýnda yemek yemek  için Yermasoya’daki tavernaya gitti. Ýki arkadaþý sipariþ vermek üzere içeri girdi, bu anda telefonla konuþan Leonidi’nin yanýna üç kiþi gelerek ateþ etti. Leonidi’nin baþýna ve göðsüne 4 kurþun isabet etti. Polis cinayetin, “eski hesaplarý kapatmak” maksadýyla  planlý iþlendiðine inanýyor.  


Bu erie Emoji le Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Gzelyurt Alayky Lapta Alsancak Girne Dikmen atalky Gnyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaky Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnn Yeniboğazii Geitkale Ískele Bykkonuk Mehmetik Yenierenky Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Güzel hava Limasol Karnavalýný canlandýrdý
Güney Kýbrýs'ýn Limasol bölgesinde, her yýl Ortodokos Paskalyasý'ndan tam 50 gün önce baþlayan Limasol Karnavalý Festivali, bu yýl 15 Þubat Perþembe günü baþladý.
Aþýrý yaðýþ Limasol ve Baf'ta hasara yol açtý
Kýbrýs’ý etkisi altýna alan dünkü yaðýþlarýn Limasol ve Baf’ta hasara neden olduðu bildirildi.
Rum gazeteleri yarýn çýkmayacak
Ortodoks Hýristiyanlarýn dini günlerinden olan “Kathara Deftera (Temiz Pazartesi)” yortusu nedeniyle Rum gazeteleri, yarýn yayýmlanmayacak.