Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 13 Şubat 2018, Salı 18:24
banner

Anastasiadis: " 'Türk kışkırtmalarından' endişe duyulmasına gerek yok"

Anastasiadis:  'Türk kışkırtmalarından' endişe duyulmasına gerek yokGüney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis, Münhasır Ekonomik Bölge'deki 'Türk kışkırtmalarından' endişe duyulmasına gerek olmadığını belirtti ve MEB'de bulunan Calypso'daki ön açıklamalardan memnun olduğunu bildirdi.
Paylaş  
4
6
4
0

Lefkoşa’daki Athalassa Psikiatri Hastanesi'nde yapılan yeni koğuşun açılışında halkın durumla ilgili endişelerine ilişkin bir soruyu yanıtlayan Anastasiades, hükümetin, ekonomiye ve genelde devlete sorunlar yaratabilecek bir krize meydan vermemek için durumla ilgilendiğini söyledi.

Anastasiadis, bu konuda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaları yorumlamak istemedi.

Calypso’da 6-8 trilyon ayakküp doğalgaz bulunduğunun tahmin edildiğine ilişkin İtalyan şirketi ENİ’nin Sözcüsü’nün açıklamalarını yorumlaması istenen Anastasiadis, bundan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

MEB'deki sözde 'Türk kışkırtmalarıyla' ilgili bir soruyu da yanıtlayan Anastasiadis, bundan memnun olmadığını, hükümetin gerekli tüm tedbirleri aldığını belirtti.

Bir gazetecinin, vatandaşların endişeli olduğu yönündeki ifadesi üzerine Anastasiadis, kimsenin endişe etmemesini istedi ve “Hiç kimsenin endişe etmesine gerek yoktur. Ekonomi veya devlet üzerinde yaratılabilecek herhangi bir krizi önlemek amacıyla biz konuyla ilgileniyoruz” şeklinde konuştu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
2
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Güneyde 4 Kürt susuzluk grevinde
image Rum İçişleri Bakanlığı önünde, on gün önce, “Kıbrıs Cumhuriyeti” vatandaşlığı alamadıkları için açlık grevi başlatan 8 kişilik Kürt aileden, 4’nün dün itibarıyla susuzluk grevine geçtiği belirtildi.
Güney Kıbrıs, İsrail hava kuvvetlerinin seminerine katılacak
image Güney Kıbrıs, İsrail Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilecek ve 20 ülkenin daha yer alacağı bir seminerine katılacak.
Makenzy binasının inşa edildiği arazinin hak sahipliği konusu
image Larnaka’da bulunan, 2 Kıbrıslı Türk’e ait olan ve üzerine ünlü resepsiyon binası Makenzy’nin inşa edildiği arazinin, hak sahipliği konusunun netlik kazanmasının beklendiği belirtildi.