Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 8 Mart 2018, Perşembe 11:39

Üçlü zirve ile ilgili bildirge BM Genel Kurulu'nda resmi belge olarak dağıtıldı

Üçlü zirve ile ilgili bildirge BM Genel Kurulu'nda resmi belge olarak dağıtıldıKıbrıs, Yunanistan ve Mısır, 21 Kasım 2017’de Lefkoşa’da yapılan 5. ortak Üçlü Zirve’yle ilgili bildirgeyi Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda resmi belge olarak dağıttılar.
Paylaş  
3
3
2
0

Kıbrıs, Yunanistan ve Mısır, 21 Kasım 2017’de Lefkoşa’da yapılan 5. ortak Üçlü Zirve’yle ilgili bildirgeyi Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda resmi belge olarak dağıttılar.

Zirveye, “Kıbrıs Cumhuriyeti” Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis, Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdel Fattah al-Sisi katılmıştı.

Ortak bildirge, ‘Akdeniz bölgesinde güvenlik ve işbirliğinin güçlendirilmesi’ üzerinde ilk komitenin raporuyla ilgili gündem maddesi 104 olarak BM Genel Kurulu’nda belge olarak dağıtıldı.

Ortak bildirgeye, Kıbrıs ve Yunanistan Daimi temsilcileri Kornelios Korneliou ve Maria Theofili ve Mısır’ın BM Daimi Temsilci Yardımcısı Mohamed Omar Mohamed Gad tarafından imzalanan bir mektup da eklendi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Prodromou: "ABD'nin müzakerelerin yeniden başlamasına ilgisi çok önemli"
“Kıbrıs Cumhuriyeti” Hükümet sözcüsü Prodromos Prodromou, Kıbrıs sorununa ilişkin müzakerelerin yeniden başlamasına ABD'nin gösterdiği ilginin çok önemli olduğunu belirtti
Rum polisi, görevi olmayan görevlerden azlini istiyor
Rum Polis Teşkilatı’nın, Meclis Kurumlar Komitesi’nde dile getirilen; polisin sigara yasağı denetimlerini seyrekleştirdiği eleştirilerine karşılık, “polisin görevi olmayan görevlerden azil” talebinde bulunduğu bildiri...
Limasol, metamfetamin kullanımında Avrupa sekizincisi...
Limasol’un, metamfetamin kullanımında Avrupa sekizincisi olduğu bildirildi.