Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 8 Mart 2018, Perşembe 12:47
banner

RMMO komutanı ve komutan yardımcısı yemin etti

RMMO komutanı ve komutan yardımcısı yemin ettiRum Milli Muhafız Ordusu’nun (RMMO), aynı komutan ve yeni komutan yardımcısıyla yönetilmeye devam edeceği belirtildi.
Paylaş  
4
3
2
0

Rum Milli Muhafız Ordusu’nun (RMMO), aynı komutan ve yeni komutan yardımcısıyla yönetilmeye devam edeceği belirtildi.

Politis gazetesi ve diğer gazeteler, sözleşmesi yenilenen RMMO Komutanı Korgeneral İlias Leondaris’in ve RMMO Komutan Yardımcısı Markidis’in emekliliğe ayrılmasının ardından bu göreve atanan Korgeneral Konstantinos Hrisiliu’nun, dün, Rum Başkanlık Sarayı’nda düzenlenen törenle yemin ettiklerini yazdılar.

Habere göre Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis burada yaptığı konuşmada saldırganlığın değil, savunmanın, her zaman için silahlı kuvvetlerin hükmü olduğunu söyledi.

Anastasiadis, RMMO’nun caydırıcılık gücünden desteklenmiş olarak diplomatik çabaları güçlendirerek bu  hükmü, bu politikayı sürdüreceklerini ifade etti. 

Anastasiadis konuşmasında, Türk ordusu Kıbrıs’ta kaldığı ve Türkiye’nin, egemenlik haklarına itiraz ettiği sürece, RMMO’nun öncelikli görevinin caydırıcı güç olarak, vatandaşları için güvenlik ve barışı mümkün olduğu şekilde sağlamak olduğunu da savundu.

Gerek Anastasiadis gerekse RMMO Komutanı Leonardis, Rum eski Savunma Bakanı Hristoforos Fokaidis’in önemli katkısına ve yaptığı icraatlara da atıfta bulundular.

RMMO Komutanı Leonardis ise yaptığı açıklamada, yeniden atanmasını, şahsına yönelik güvenin göstergesi olarak nitelendirdi. 


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Güney'de kalan Türk malları artık göçmen olmayanlara da kiralanacak
image Güney’de kalan Kıbrıs Türk malı kuru arazilerin, göçmen olmayan Rumlara da kiralanabilmesine olanak verecek düzenleme yapıldı.
Kiracıköy muhtarı, Gaziler köyüne geçiş kapısı açılmasını talep ediyor
image “Athienu” (Kiracıköy) Muhtarı Petros Kareklas’ın, “Piroi (Gaziler) köyüne geçiş kapısı açılması talebiyle bugün, Slovak Büyükelçi Jan Skoda ile görüşeceği bildirildi.
Noratlas kazılarında bulunan teçhizatlar RMMO'ya teslim edildi
image Yunanistan’dan anıt olmak üzere getirilen Noratlas uçağının aynısının Yunan Askeri Mezarlığı’na yerleştirilmeye başlandığı ve bölgede yapılan kazılarda bunan askeri teçhizatın da, müzeye konulmak üzere Rum Milli Muhaf...