Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 8 Mart 2018, Perşembe 12:47

RMMO komutanı ve komutan yardımcısı yemin etti

RMMO komutanı ve komutan yardımcısı yemin ettiRum Milli Muhafız Ordusu’nun (RMMO), aynı komutan ve yeni komutan yardımcısıyla yönetilmeye devam edeceği belirtildi.
Paylaş  
4
3
2
0

Rum Milli Muhafız Ordusu’nun (RMMO), aynı komutan ve yeni komutan yardımcısıyla yönetilmeye devam edeceği belirtildi.

Politis gazetesi ve diğer gazeteler, sözleşmesi yenilenen RMMO Komutanı Korgeneral İlias Leondaris’in ve RMMO Komutan Yardımcısı Markidis’in emekliliğe ayrılmasının ardından bu göreve atanan Korgeneral Konstantinos Hrisiliu’nun, dün, Rum Başkanlık Sarayı’nda düzenlenen törenle yemin ettiklerini yazdılar.

Habere göre Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis burada yaptığı konuşmada saldırganlığın değil, savunmanın, her zaman için silahlı kuvvetlerin hükmü olduğunu söyledi.

Anastasiadis, RMMO’nun caydırıcılık gücünden desteklenmiş olarak diplomatik çabaları güçlendirerek bu  hükmü, bu politikayı sürdüreceklerini ifade etti. 

Anastasiadis konuşmasında, Türk ordusu Kıbrıs’ta kaldığı ve Türkiye’nin, egemenlik haklarına itiraz ettiği sürece, RMMO’nun öncelikli görevinin caydırıcı güç olarak, vatandaşları için güvenlik ve barışı mümkün olduğu şekilde sağlamak olduğunu da savundu.

Gerek Anastasiadis gerekse RMMO Komutanı Leonardis, Rum eski Savunma Bakanı Hristoforos Fokaidis’in önemli katkısına ve yaptığı icraatlara da atıfta bulundular.

RMMO Komutanı Leonardis ise yaptığı açıklamada, yeniden atanmasını, şahsına yönelik güvenin göstergesi olarak nitelendirdi. 


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Tornaridis: "Gelin Kıbrıs sorununu çözelim"
DİSİ Meclis Grup Sözcüsü Nikos Tornaridis, Kıbrıslı Türklere “gelin Kıbrıs sorununu çözelim” mesajı gönderdi.
Liderlerin olası yemek buluşmasında konuşulacaklara ilişkin iddialar
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile “Kıbrıs Cumhuriyeti” Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis arasında gerçekleşmesi beklenen sosyal içerikli akşam yemeğiyle ilgili haberler bugünkü Rum basınına da konu oldu.
"Son günlerdeki en olumlu mesaj, ABD'nin Kıbrıs sorunu ve enerji konularındak...
ABD’nin Kıbrıs sorunu ve enerji konularındaki tutumunun, Rum Yönetimi’nin çabaları açısından son günlerdeki en olumlu mesaj olduğu haber verildi