Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 16 Nisan 2018, Pazartesi 11:39
banner

Prodromou: "Olumlu olan, en azından Kıbrıs Rum tarafı için müzakerelerin başlamış olmasıdır"

Prodromou: Olumlu olan, en azından Kıbrıs Rum tarafı için müzakerelerin başlamış olmasıdırKıbrıs Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades ve Kıbrıs Türk Toplumu lideri Mustafa Akıncı bugün akşam BM’nin ev sahipliğinde, BM kontrolündeki ara bölgedeki BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi ve Özel Danışman Vekili Elizabeth Spehar’ın ikametgâhında bir araya geliyorlar.
Paylaş  
4
2
2
0

Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, Cuma günü Cumhurbaşkanı Anastasiades ve Elizabeth Spehar arasında yapılan görüşmeden sonra, “Olumlu olan, en azından Kıbrıs Rum tarafı için müzakerelerin başlamış olmasıdır” demişti.

Prodromou, bu görüşmenin bir müzakere olmadığına açıklık getirmiş ancak Cumhurbaşkanı Anastasiades’in barı müzakerelerinin başladığını görmeyi arzu ettiğini belirtmişti.

Hükümet Sözcüsü, görüşmenin bir gündemi olmadığını ifade etmiş, “Bu iki lidere serbestçe görüş alışverişinde bulunma fırsatı verecektir” demişti.

BM gözetiminde defalarca yapılan barış müzakereleri, 1974’teki Türk işgalinden bu yana bölünmüş olan Kıbrıs’ı yeniden birleştirmeyi sağlayacak, üzerinde anlaşmaya varılmış bir sonuca götürmemişti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Seryidis: "Bazı kayıpların hiç bulunamama riski var"
image Güney Kıbrıs'taki Beyan Edilmemiş Esirler ve Kayıp Yakınları Örgütü Başkanı Nikos Seryidis, bazı kayıpların sonsuza kadar bulunamaması riski bulunduğunu savunarak, Türkiye’nin elindeki bilgileri paylaşmasını istedi.
Malas: "Bazı kişiler, çözüm istediğimiz konusunda kuşkulu"
image Ocak ayında yapılan Rum Başkanlık seçiminde AKEL destekli bağımsız aday olan Stavros Malas, Kıbrıs sorununun artık farklı bir safhaya geçtiğini kaydederek, bazı kişilerin, Rum tarafının üzerinde hemfikir olunmuş çerçe...
Cumhurbaşkanı Akıncı'nın BM Güvenlik Konseyi'ne gönderdiği mektubu Rum basını...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, BM’deki Türk Daimi Temsilci Feridun Sinirlioğlu’nun mektubuna ataçlı olarak BM Güvenlik Konseyi’ne gönderdiği ve dün resmî belge olarak dağıtılan 2 Temmuz tarihli mektubu Rum basınınd...