Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 5 Ağustos 2018, Pazar 15:05
banner

Rolandis: "Kıbrıs'ın nihai taksim tehlikesi her zamankinden daha görünür"

Rolandis: Kıbrıs'ın nihai taksim tehlikesi her zamankinden daha görünürRum Yönetimi eski bakanlarından Nikos Rolandis, Simerini gazetesine verdiği söyleşide, müzakerelerin yeniden başlaması amacıyla BM adına üstlenilen çabayı yorumlarken, Kıbrıs’ın nihai taksim tehlikesinin, şimdi her zamankinden daha görünür olduğunu savundu.
Paylaş  
8
1
9
0

Rolandis, söyleşisinde, Türkiye’nin Kıbrıs sorununun çözümünde 2 devlet mantığında başka bir yol seçtiğinin görüldüğünü iddia etti.

Zamanın geçmesiyle birlikte, Kıbrıs sorununun çözümünün daha zor hale geldiğini belirten Rolandis, Ankara’nın var olan olgularla çözümlenmediği için başka bir yola yönelmek ve yeni bir yol açmak istediği görüşünü benimsediğini ileri sürdü.

Rolandis, Türkiye’nin artık amacının, ister iki devlet şekliyle isterse KKTC’nin Türkiye’ye entegre edilmesiyle, Kıbrıs’ın bölünmesi olduğunu iddia etti.

Nikos Rolandis, garantiler konusunun, ön şartlar ve çaba olarak değil de dikkatli bir şekilde ele alınması durumunda, çözümlenebileceğini ve müzakere içerisinde arzu edilenin sağlanabileceğini de söyledi.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Prodromou: "Enerji konusunda stratejik kararlar alınması gerekiyor"
image “Kıbrıs Cumhuriyeti” Hükümet Sözcüsü Prodromos Prodromou, Kıbrıs Haber Ajansına (KHA) yaptığı açıklamalarda, “enerji konusunda Kıbrıs ve Kıbrıs halkının yararına olacak stratejik öneme sahip kararlar alınması noktasın...
Güney Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı: "Kofi Anan'ın adı Kuzey'deki Kıbrıs ile bağlan...
image BM eski genel sekreteri Kofi Anan’ın ölümü vesilesiyle Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Kıbrıs sorunun çözümü yönündeki çabalarına ve önerdiği ve adını taşıyan planın başarılı olmama...
Paşaköy ve Gaziköy'deki antik kiliselerin restorasyon çalışmaları başlıyor
image Paşaköy ve Gaziköy'deki antik kiliselerin restorasyon çalışmalarının eylül ayı içerisinde başlamasının beklendiği bildirildi.