Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 5 Ağustos 2018, Pazar 15:05
banner

Rolandis: "Kıbrıs'ın nihai taksim tehlikesi her zamankinden daha görünür"

Rolandis: Kıbrıs'ın nihai taksim tehlikesi her zamankinden daha görünürRum Yönetimi eski bakanlarından Nikos Rolandis, Simerini gazetesine verdiği söyleşide, müzakerelerin yeniden başlaması amacıyla BM adına üstlenilen çabayı yorumlarken, Kıbrıs’ın nihai taksim tehlikesinin, şimdi her zamankinden daha görünür olduğunu savundu.
Paylaş  
8
1
9
0

Rolandis, söyleşisinde, Türkiye’nin Kıbrıs sorununun çözümünde 2 devlet mantığında başka bir yol seçtiğinin görüldüğünü iddia etti.

Zamanın geçmesiyle birlikte, Kıbrıs sorununun çözümünün daha zor hale geldiğini belirten Rolandis, Ankara’nın var olan olgularla çözümlenmediği için başka bir yola yönelmek ve yeni bir yol açmak istediği görüşünü benimsediğini ileri sürdü.

Rolandis, Türkiye’nin artık amacının, ister iki devlet şekliyle isterse KKTC’nin Türkiye’ye entegre edilmesiyle, Kıbrıs’ın bölünmesi olduğunu iddia etti.

Nikos Rolandis, garantiler konusunun, ön şartlar ve çaba olarak değil de dikkatli bir şekilde ele alınması durumunda, çözümlenebileceğini ve müzakere içerisinde arzu edilenin sağlanabileceğini de söyledi.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Güney'de hellim için özel birim kuruluyor
image Rum Yönetimi’nin, hellimin ticari marka ismini İngiltere’de kaybetmesinin ardından Ticaret Bakanlığı’nda yeniden yapılanmaya gideceği ve hellim için özel birim kuracağı duyuruldu.
DİSİ Başkanı Neofitu AKEL'e cevap verdi
image DİSİ Başkanı Averof Neofitu’nun, AKEL’in Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e yönelik eleştirilerine yanıt veren bir açıklamada bulunduğu belirtildi.
Anastasiadis: "Her taviz verdiğimizde, Kıbrıslı Türkler aşırı hak talepleriyl...
image Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis “çözüm sürdürülebilir olmalı, sürdürülebilir olması için işleyebilir olmalı, işleyebilir olması için de Kıbrıs Türk tarafının ve Türkiye’nin ortaya koyduğu şartlar kabul edileme...