Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 10 Ağustos 2018, Cuma 13:30
banner

Prodromou: "Akıncı'nın Kıbrıs sorunuyla ilgili açıklamalarına yorum yapmamız gerekmez"

Prodromou: Akıncı'nın Kıbrıs sorunuyla ilgili açıklamalarına yorum yapmamız gerekmezRum Hükümet sözcüsü Prodromos Prodromou, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Kıbrıs sorununa ilişkin ifadelerinin üzerine yorum yapmanın gereksiz olduğunu, BM çerçevesinde müzakerelerin yeniden başlaması gerektiğini belirtti.
Paylaş  
11
10
13
0

Rum Hükümet sözcüsü Prodromos Prodromou, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Kokkina’daki konuşması ve Kıbrıs sorunuyla ilgili ifadeleri üzerine yorum yapmak gerekmediğini, Crans Montana’da kalınan noktadan ve Birleşmiş Milletler çerçevesinde müzakerelerin yeniden başlamasının yapıcı olacağını vurguladı.

Prodromou, Rum lider Nikos Anastasiadis’in BM Genel Sekreteri görevlisi Jane Holl Lute ile yaptığı görüşme sırasında Kıbrıs Rum tarafının müzakerelerin yeniden başlaması konusunda açık ve net bir şekilde görüşünü ifade ettiğini belirterek Bayan Lute’nin misyonuna devam etmesi durumunda çözüm üzerine herhangi bir yorum yapmak gerekmediğini söyledi.

“BM’nin bilinen ve anlaşılan çerçevesi üzerine müzakerelerin  kaldığı noktadan devam etmesi yapıcı olacaktır” diyen  Rum Hükümet sözcüsü, müzakerelerin BM kararları, AB ilkeleri ve değerleri ve altı parametre dâhil Guterres çerçevesi üzerine müzakereler yapılmasının önemine işaret etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Güney'de Kıbrıslı Türkler için özel sağlık düzenlemeleri yapılacak
image Kıbrıslı Türklerin, Güney Kıbrıs’ta geçerli olan ve “GESİ” olarak bilinen Genel Sağlık Sistemi Yasası temelinde hak sahibi olmadığı, bu nedenle Kıbrıslı Türkler için özel bir düzenleme yapılmasına karar verildiği beli...
Güney Kıbrıs'a sığınma taleplerinde yüzde 148 artış gözlendi
image Güney Kıbrıs’a ulaşan mülteciler tarafından, 2019’un ilk aylarında yapılan “uluslararası koruma” başvurularında 2018’e oranla yüzde 148 artış olduğu bildirildi.
Güney'de gündem aynı: "Enerji konusu, Lute'un gelişi ve Çavuşoğlu-Katrougalos...
image Rum hükümetinin, enerji konuları ile Kıbrıs sorunu arasında bir bağlantı kurulmasını uygun görmediği ifade edildi.