Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 10 Ağustos 2018, Cuma 13:30
banner

Prodromou: "Akıncı'nın Kıbrıs sorunuyla ilgili açıklamalarına yorum yapmamız gerekmez"

Prodromou: Akıncı'nın Kıbrıs sorunuyla ilgili açıklamalarına yorum yapmamız gerekmezRum Hükümet sözcüsü Prodromos Prodromou, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Kıbrıs sorununa ilişkin ifadelerinin üzerine yorum yapmanın gereksiz olduğunu, BM çerçevesinde müzakerelerin yeniden başlaması gerektiğini belirtti.
Paylaş  
2
1
4
0

Rum Hükümet sözcüsü Prodromos Prodromou, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Kokkina’daki konuşması ve Kıbrıs sorunuyla ilgili ifadeleri üzerine yorum yapmak gerekmediğini, Crans Montana’da kalınan noktadan ve Birleşmiş Milletler çerçevesinde müzakerelerin yeniden başlamasının yapıcı olacağını vurguladı.

Prodromou, Rum lider Nikos Anastasiadis’in BM Genel Sekreteri görevlisi Jane Holl Lute ile yaptığı görüşme sırasında Kıbrıs Rum tarafının müzakerelerin yeniden başlaması konusunda açık ve net bir şekilde görüşünü ifade ettiğini belirterek Bayan Lute’nin misyonuna devam etmesi durumunda çözüm üzerine herhangi bir yorum yapmak gerekmediğini söyledi.

“BM’nin bilinen ve anlaşılan çerçevesi üzerine müzakerelerin  kaldığı noktadan devam etmesi yapıcı olacaktır” diyen  Rum Hükümet sözcüsü, müzakerelerin BM kararları, AB ilkeleri ve değerleri ve altı parametre dâhil Guterres çerçevesi üzerine müzakereler yapılmasının önemine işaret etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Güney'de hellim için özel birim kuruluyor
image Rum Yönetimi’nin, hellimin ticari marka ismini İngiltere’de kaybetmesinin ardından Ticaret Bakanlığı’nda yeniden yapılanmaya gideceği ve hellim için özel birim kuracağı duyuruldu.
DİSİ Başkanı Neofitu AKEL'e cevap verdi
image DİSİ Başkanı Averof Neofitu’nun, AKEL’in Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e yönelik eleştirilerine yanıt veren bir açıklamada bulunduğu belirtildi.
Anastasiadis: "Her taviz verdiğimizde, Kıbrıslı Türkler aşırı hak talepleriyl...
image Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis “çözüm sürdürülebilir olmalı, sürdürülebilir olması için işleyebilir olmalı, işleyebilir olması için de Kıbrıs Türk tarafının ve Türkiye’nin ortaya koyduğu şartlar kabul edileme...