Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 5 Eylül 2018, Çarşamba 08:05
banner

Güney Kıbrıs'ı Avrupa seçimleri telaşı sardı...

Güney Kıbrıs'ı Avrupa seçimleri telaşı sardı...Kıbrıs’taki Avrupa kurumları, Kıbrıs’ta 26 Mayıs 2019’da yapılması planlanan Avrupa seçimleri öncesinde seçmen katılımını artırmak gerektiğinin altını çizdiler.
Paylaş  
12
10
12
0

Avrupa seçimleri, Larnaka Belediyesi Avrupa Direkt Bilgi Merkezi tarafından gazetecilere bilgi vermek amacıyla düzenlenen etkinlikte ele alındı.

Kıbrıs’taki Avrupa Parlamentosu Ofisi Sözcüsü Alexandra Attalides, “En büyük sıkıntı seçmen katılımıdır. Avrupa Birliği’ne inananların sandıklara gitmesinin sağlanması önemlidir” şeklinde konuştu.

Attalides konuşmasında, 2014’teki Avrupa Seçimlerinde seçime katılım oranının %43,9 olduğunu hatırlattı.

Kıbrıs’taki Avrupa Komisyonu Temsilciliği Basın ve Medya Başkanı Babis Metaxas da, daha fazla insanının sandığa gitmeye ikna edilmesi gerektiğini vurguladı.

“Ortak hedefimiz seçmen sayısını artırmaktır, bu çok önemlidir, bu AB kurumlarına meşruluk sağlar” şeklinde konuşan Metaxas, Avrupa Parlamentosu’nun 2019 seçimlerinde bir kampanya düzenleyeceğini duyurdu.

Babis Metaxas, Avrupa’nın en zor zamanda halkını koruduğunu, mali kriz ve Brexit gibi beklenmedik durumlarda düşündüğünü hatırlattı.

Larnaka Avrupa Direkt Başkanı Mirto Katsouris ise, gelecek Avrupa seçimleri için farkındalık yaratmanın merkezin 2019 faaliyet planı içinde olduğunu söyledi.

2019 seçimleri, Mart 2019’da Birleşik Krallığın Avrupa Birliği’nden ayrılmasından sonra 27 üye devlette 26-29 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Kıbrıs’ın Avrupa Parlamentosu’nda altı sandalyesi bulunuyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Rum Meclis Heyeti Mısır'da temaslarda bulundu
image Mısır'da bulunan Rum Meclis heyetinin, dün, Mısır devlet yetkililerle Güney Kıbrıs ile Mısır arasında yatırım konularını görüştüğü haber verildi.
Anastasiadis, KŞK Rum üyeliğine Leonidas Pandelidis'i atadı
image Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis Kayıp Şahıslar Komitesi’ndeki Kıbrıslı Rum üye görevine eski büyükelçi Leonidas Pandelidis’i atadı.
Filipinli iki kadını öldüren Rum Subay: "Bağırdıkları için öldürmek zorunda k...
image Filipinli iki kadını öldürdüğünü itiraf eden RMMO teğmeni seri katil Nikos Metaksas sorgusu sırasında Mary Rose isimli kadının 6 yaşındaki kızı Sierra'yı "bağırdığı için öldürmek zorunda kaldığını ve Ksiliato'daki Mem...