Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 5 Eylül 2018, Çarşamba 08:05
banner

Güney Kıbrıs'ı Avrupa seçimleri telaşı sardı...

Güney Kıbrıs'ı Avrupa seçimleri telaşı sardı...Kıbrıs’taki Avrupa kurumları, Kıbrıs’ta 26 Mayıs 2019’da yapılması planlanan Avrupa seçimleri öncesinde seçmen katılımını artırmak gerektiğinin altını çizdiler.
Paylaş  
3
1
3
0

Avrupa seçimleri, Larnaka Belediyesi Avrupa Direkt Bilgi Merkezi tarafından gazetecilere bilgi vermek amacıyla düzenlenen etkinlikte ele alındı.

Kıbrıs’taki Avrupa Parlamentosu Ofisi Sözcüsü Alexandra Attalides, “En büyük sıkıntı seçmen katılımıdır. Avrupa Birliği’ne inananların sandıklara gitmesinin sağlanması önemlidir” şeklinde konuştu.

Attalides konuşmasında, 2014’teki Avrupa Seçimlerinde seçime katılım oranının %43,9 olduğunu hatırlattı.

Kıbrıs’taki Avrupa Komisyonu Temsilciliği Basın ve Medya Başkanı Babis Metaxas da, daha fazla insanının sandığa gitmeye ikna edilmesi gerektiğini vurguladı.

“Ortak hedefimiz seçmen sayısını artırmaktır, bu çok önemlidir, bu AB kurumlarına meşruluk sağlar” şeklinde konuşan Metaxas, Avrupa Parlamentosu’nun 2019 seçimlerinde bir kampanya düzenleyeceğini duyurdu.

Babis Metaxas, Avrupa’nın en zor zamanda halkını koruduğunu, mali kriz ve Brexit gibi beklenmedik durumlarda düşündüğünü hatırlattı.

Larnaka Avrupa Direkt Başkanı Mirto Katsouris ise, gelecek Avrupa seçimleri için farkındalık yaratmanın merkezin 2019 faaliyet planı içinde olduğunu söyledi.

2019 seçimleri, Mart 2019’da Birleşik Krallığın Avrupa Birliği’nden ayrılmasından sonra 27 üye devlette 26-29 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Kıbrıs’ın Avrupa Parlamentosu’nda altı sandalyesi bulunuyor.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Güney Kıbrıs'ta 2018 yılında rekor bira tüketimi gözlendi
image Rum İstatistik Dairesi tarafından yayımlanan verilere göre, Güney Kıbrıs’ta 2018 yılında bira tüketimi 41 milyon litreye ulaştı ve 2002 yılından bu yana bira tüketiminde rekor kırıldı.
Kötü hava koşulları Güney'i de vurdu
image Bölgede etkili olan aşırı yağış ve şiddetli rüzgarların Güney Kıbrıs’ta zarara ve olumsuzluklara yol açtığı haber verildi.
AKEL'den Karapaşaoğlu'na destek
image Seferberlik görevi çağrısına, vicdanî ret gerekçesiyle uymayan ve bu nedenle çıkarıldığı mahkeme tarafından kesilen para cezasını da ödemediği için 20 gün hapis cezası alan Halil Karapaşaoğlu’na AKEL’den destek geldi.