Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 8 Eylül 2018, Cumartesi 12:50
banner

Mısır Meclis Başkanı, Güney Kıbrıs'a geliyor

Mısır Meclis Başkanı, Güney Kıbrıs'a geliyorMısır Meclis Başkanı Dr. Ali Abdel Aal'ın, Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris’in daveti üzerine 3 gün sürecek resmi temaslarda bulunmak için yarın Güney Kıbrıs'a gideceği haber verildi.
Paylaş  
4
1
5
0

Haravgi gazetesi, Rum Meclisi’nden yapılan açıklamaya dayanarak, Mısır Meclis Başkanı ile beraberindeki heyetin Güney Kıbrıs’ta bulunacağı süre içerisinde Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis tarafından kabul edileceğini; aynı zamanda Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris’le görüşeceğini kaydetti.
Şilluris’in Dr. Aal ve heyeti onuruna resmi bir yemek vereceğini de yazan gazete, Mısır heyetinin bir dizi başka temasta daha bulunacağını ve aralarında Enerji Bakanı Yorgos Lakkotripis ile Maliye Bakanı Haris Yeorgiadis’in de bulunduğu bir dizi yetkiliyle görüşmeler yapacağını ekledi.
Mısır ile Güney Kıbrıs’ın, aralarındaki ilişki ve işbirliğinin düzeyini daha da yükseltmekte olduklarını yazan Fileleftheros ise, Mısır Meclis Başkanının Güney Kıbrıs’a yarın yapacağı ziyaretin, iki ülke arasında hali hazırda düzeyi yükseltilmiş olan ilişkilere ekleneceğini belirtti.
Gazete Mısır Meclis heyetinin, Derinya bölgesindeki ateşkes hattı ile Güney Lefkoşa ve Baf’taki tarihi ve kültürel yerleri ziyaret edeceklerini de ekledi.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Güney Kıbrıs'taki yabancı yatırım 9,2 milyar euro
image Güney Kıbrıs’a, 2014-2017 yılları arasında, yapılan yabancı yatırım miktarının 9.2 milyar Euro olduğu belirtildi.
Güney Kıbrıs hukuk sisteminde köklü değişikliğe gidiliyor
image Rum hükümeti, Güney Kıbrıs hukuk sistemine köklü değişiklikler getirecek dokuz yasa tasarısını yürürlüğe koymaya hazırlanıyor.
"Kıbrıslı demek eski Türk demek"
image DİSİ Başkanı Averof Neofitu, İngiltere’nin 1878 yılında Kıbrıs adasını Osmanlı Devleti’nden kiralaması ve 1914’te ise adaya el koyması sonrasında “Kıbrıslı’nın” ne demek olduğuna ilişkin “Kıbrıs Cumhuriyeti” yasaların...