Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 11 Şubat 2019, Pazartesi 17:52
banner

AKEL'den Kıbrıslı Türklere AP seçimlerine dönük çağrı

AKEL'den Kıbrıslı Türklere AP seçimlerine dönük çağrıGüney Kıbrıs'ta faaliyet gösteren partilerden AKEL, 26 Mayıs 2019 Pazar Günü Yapılacak Avrupa Parlamentosu Seçimlerinde Kıbrıslı Türklerin nasıl oy kullanabileceğine dair bir açıklama yayınladı.
Paylaş  
4
4
4
1

AKEL açıklaması şöyle:

“Kıbrıs Cumhuriyeti’nin 2001’den itibaren verilen yeni tip kimlik kartına sahipsen ve yaşın 18’den büyükse bu seçimlerde oy verme hakkın var.

Adanın kuzeyinde ikamet ediyorsan, kuzeyden güneye geçiş noktalarının yakınında kurulacak özel seçim merkezlerinde oy verebilirsin. 

Oy verebilmen için Kıbrıs Cumhuriyeti’nin 2001’den itibaren verilen yeni tip kimlik kartının yanında olması gerekir. Kimlik kartının bitiş tarihi geçmiş olsa da yenilemeksizin oy verebilirsin. 

Bu seçimlerde Kıbrıslıtürk seçmenler iki kategoriye ayrılmıştır:

a-Adanın kuzeyinde ikamet ediyorsan ve Nüfus Dairesi’nin sisteminde bu adresin kayıtlıysa herhangi bir işlem yapmaksızın özel seçmen listesine dahil edilmiş olacaksın ve özel seçim merkezlerinde oy verebilirsin.

b-Adanın kuzeyinde ikamet etmene rağmen, Nüfus Dairesi’nin sisteminde kayıtlı adresin adanın güneyindeyse, özel seçim merkezlerinde oy verebilmen için 2 Nisan tarihine kadar özel bir beyannameyle başvuruda bulunman gerekir.

Seçim günü yurtdışında olacaksan:

Seçim günü Birleşik Krallık’ta, Belçika’da ya da Yunanistan’da olacaksan 2 Nisan tarihine kadar başvuruda bulunup oy kullanma hakkını bu ülkelerdeki seçim merkezlerinde kullanabilirsin.

00 357 99255921 ya da 0533 8601798 numaralı telefonları arayıp ya da Facebook’taki AKEL Türkçe sayfasına mesaj gönderip sadece kimlik numaranı bildirerek özel seçmen listesinde kayıtlı olup olmadığını öğrenebilirsin. 

OY VERME HAKKINI KULLANIP SESİNE GÜÇ VER!”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
2
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
11 Şubat 2019, Pazartesi
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Bunlar utanmadan yarın bizim saftirikleri enosis plebistine de çağırırlar....

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Metaksas'ın kurbanlarının sayısı 7'ye yükseldi!
image Güney Kıbrıs'ta seri cinayetlerin şüphelisi RMMO subayı Nikos Metaksas'ın öldürdüğü yeni insanlara ulaşılıyor!
Güney'deki seri katilin dördüncü kurbanının cesedine ulaşıldı!
image Güney Kıbrıs'ın ilk seri katili gözüyle bakılan RMMO subayı Nikos Metaksas'ın dördüncü kurbanının cesedine ulaşıldı!
Anastasiadis: "İpek Yolu İnisiyatifi, barış ve istikrara katkı koyuyor"
image Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, İpek Yolu İnisiyatifi'nin (yeni İpek Yolu projesi, bir kuşak, bir yol inisiyatifi) geliştirilmesinin, barış ve istikrara katkı sağlamakta olduğunu ifade etti.