Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 14 Mart 2019, Perşembe 09:02
banner

Güney'deki "Simerini" gazetesi kişisel verileri yayınladığı gerekçesiyle ceza aldı

Güney'deki Simerini gazetesi kişisel verileri yayınladığı gerekçesiyle ceza aldı“Simerini” gazetesinin, 2009 yılında görülen bir davada, reşit olamayan bir çocuk ile ailesinin isimlerini ve çocuğun hastalığını gazetede yayınladığı için aldığı ceza onaylandı.
Paylaş  
3
3
3
0

Fileleftheros ve diğer gazeteler, “Simerini” gazetesinin, 2009 yılında görülen bir davaya ilişkin bir haberinde, davaya müdahil olan reşit olmayan bir çocuğun ve ailesinin isimlerini yayınladığı, ayrıca çocuğun mağdur olduğu hastalığı da okuyucusuyla paylaştığı için, “kişisel verilerin korunması” yasası uyarınca cezaya mahkum edildiğini yazdılar.

Gazete, “Simerini” gazetesinin, o dönemde Rum Kişisel Verileri Koruma Komiseri tarafından 3 bin Euro cezaya çarptırıldığını ancak gazetenin Rum Kaza Mahkeme’sinde dava açtığını belirterek, o dönemde gazetenin davayı kazandığını ancak dün Rum Yüksek Mahkemesi’nin bu kararı bozduğunu aktardı.

Habere göre Rum Yüksek Mahkemesi, birincil hukuk mahkemesinin, para cezanın doğru olmadığı şeklindeki kararını bozarak, mahkeme tutanaklarına yer alan kişisel verilerin kamuoyuyla paylaşılmasının, istisnalar dışında, kişisel verilerin ihlali anlamına geleceği, bu durumda da ihlalin yaşandığı kararına vardı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Rum Dışişleri Bakanı Türkiye'nin provokasyonları konusunda Michel Barnier'i b...
image Rum Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides, AB Brexit başmüzakerecisi Michel Barnier'i Türkiye'nin Kıbrıs'ın Münhasır Ekonomik Bölgesindeki provokasyonları konusunda bilgilendirecek. Barnier Pazartesi günü Kıbrıs'ı zi...
Nisan ayında Güney Kıbrıs'taki turizmde "rekor artış"
image Güney Kıbrıs turizminde Nisan ayında “rekor artış” meydana geldiği bildirildi.
Avrupa Parlamentosu seçiminden önce son anketler
image Avrupa Parlamentosu (AP) seçimine bir hafta kala, 3 şirket tarafından yapılan son anketlerde, DİSİ’nin birinci parti olmayı sürdürdüğü gözlemleniyor.