Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 14 Mart 2019, Perşembe 09:02
banner

Güney'deki "Simerini" gazetesi kişisel verileri yayınladığı gerekçesiyle ceza aldı

Güney'deki Simerini gazetesi kişisel verileri yayınladığı gerekçesiyle ceza aldı“Simerini” gazetesinin, 2009 yılında görülen bir davada, reşit olamayan bir çocuk ile ailesinin isimlerini ve çocuğun hastalığını gazetede yayınladığı için aldığı ceza onaylandı.
Paylaş  
3
3
3
0

Fileleftheros ve diğer gazeteler, “Simerini” gazetesinin, 2009 yılında görülen bir davaya ilişkin bir haberinde, davaya müdahil olan reşit olmayan bir çocuğun ve ailesinin isimlerini yayınladığı, ayrıca çocuğun mağdur olduğu hastalığı da okuyucusuyla paylaştığı için, “kişisel verilerin korunması” yasası uyarınca cezaya mahkum edildiğini yazdılar.

Gazete, “Simerini” gazetesinin, o dönemde Rum Kişisel Verileri Koruma Komiseri tarafından 3 bin Euro cezaya çarptırıldığını ancak gazetenin Rum Kaza Mahkeme’sinde dava açtığını belirterek, o dönemde gazetenin davayı kazandığını ancak dün Rum Yüksek Mahkemesi’nin bu kararı bozduğunu aktardı.

Habere göre Rum Yüksek Mahkemesi, birincil hukuk mahkemesinin, para cezanın doğru olmadığı şeklindeki kararını bozarak, mahkeme tutanaklarına yer alan kişisel verilerin kamuoyuyla paylaşılmasının, istisnalar dışında, kişisel verilerin ihlali anlamına geleceği, bu durumda da ihlalin yaşandığı kararına vardı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"İki taraflı cep telefonu bağlantısı için yoğun çalışma halindeyiz"
image İki Toplumlu Girişimcilik ve Ticaret Komitesi Kıbrıslı Rum Başkanı Fidias Pilidis, Güven Artırıcı Önlemler çerçevesinde cep telefonu bağlantısı ile ilgili önlem üzerine “ciddi ve yoğun” çalışmalar yapıldığını söyledi.
Çavuşoğlu – Katrugalos görüşmesi Rum basınında: "Görüş ayrılığı yeniden tesci...
image Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Katrugalos’un Antalya’da gerçekleştirdikleri görüşme ve sonrasında yaptıkları basın açıklaması, Rum basınında geniş yer buldu.
Rum İtfaiyesi 60 metrelik platform ve seyyar kriz yönetim merkezi alıyor
image Rum İtfaiye Teşkilatı, Güney Kıbrıs’ta artmakta olan yüksek binalarda çıkabilecek yangınlarla mücadele için özel platform ve seyyar kriz yönetim merkezi alımına gidiyor.