Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 16 Nisan 2019, Salı 07:55
banner

Rum Eğitim Bakanlığı ve Paris Akademisi arasında mutabakat zaptı

Rum Eğitim Bakanlığı ve Paris Akademisi arasında mutabakat zaptıGüney Kıbrıs'ta temaslarda bulunmakta olan Paris Akademisi Başkanı ve Sorbonne Üniversitesi Rektörü Gilles Pecout, dün Rum Eğitim ve Kültür Bakanı Kostas Hambiaouris ile görüştü.
Paylaş  
0
1
0
0

Hambiaouris ve Pecout arasında yapılan görüşmenin ardından Rum Eğitim Bakanlığı ile Paris Akademisi arasında bir Mutabakat Zaptı imzalandı.

İmza töreninde konuşan Rum Bakan, Paris Akademisi Başkanı ve Sorbonne Üniversitesi Rektörü’nün adayı ziyaret etmesi, Güney Kıbrıs ve Fransa arasında eğitim alanındaki işbirliği için bir “dönüm noktası” olduğunu, Eğitim Bakanlığı’nın en önemli politikalarından birinin diğer ülke ve kurumlarla işbirliği sağlanması olduğunu vurguladı.

Rum Bakan, Pecout’un adada bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyetini ifade ederek mutabakat zaptının imzalanması ve konuk yetkilinin yapacağı görüşmelerin, Güney Kıbrıs ve Fransa arasında eğitim alanındaki mükemmel işbirliğini kanıtladığını ve gelecekteki daha güçlü bir işbirliğinin sağlanması için temel olduğunu belirtti.

Pecout ise adayı ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti ve imzalanan mutabakat zaptının ikili ilişkileri olumlu etkilediğini söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Rum seri katile 7 kez müebbet
image Güney Kıbrıs’ta 5 kadın ve 2 çocuğu öldüren seri katil Nikos Metaxas’a toplamda 7 kez müebbet hapis cezası verildi.
Seri katil RMMO subayı yargılanıyor: "2'si çocuk, 5'i kadın olmak üzere 7 kiş...
image Güney Kıbrıs'ta 2'si çocuk 7 kişiyi öldüren Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) Subayı Nikos Metaksas'ın yargılanmasına bugün başlandı.
Güney'deki ırkçı saldırılarda son 5 yılda dört kat artış gözlendi
image Güney Kıbrıs'taki ırkçı saldırılar son 5 yılda dört kat arttı.