Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 16 Nisan 2019, Salı 08:15
banner

'Kıbrıs Yatırım Programı'ndaki başvuru sahiplerinin mali durumu ayrıntılı bir şekilde izlenecek

'Kıbrıs Yatırım Programı'ndaki başvuru sahiplerinin mali durumu ayrıntılı bir şekilde izlenecekRum Temsilciler Meclisi Mali ve Bütçe İşleri Komitesi, 'Kıbrıs Yatırım Programı'ndaki başvuru sahiplerinin mali durumunun ayrıntılı bir şekilde izlenmesi için hizmet alımında kullanılmak üzere üç yıl boyunca yıllık 1,4 milyon avroluk bir fonu onayladı.
Paylaş  
2
2
2
0

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Komite Başkanı Aggelos Votsis, İçişleri Bakanlığının programa katılmak için başvuranların bu yolla daha iyi incelenebildiğini ve bu konudaki şikâyetlere daha iyi yanıt verilebileceğini söylediğini açıkladı.

Votsis, bu uzmanların çalışmaları aracılığıyla yurt dışında Kıbrıs’ın adını lekelemek isteyenlere daha güçlü cevaplar verilebileceğini belirtti.

Program, doğrudan yabancı yatırımları daha fazla teşvik etmeye ve Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen bir dizi kritere uymaları şartıyla, Kıbrıs`ta yerleşmek ve iş yapmak için net değeri yüksek bireyleri çekmeyi amaçlayan bir politikanın parçası olarak yürütülmektedir.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Anastasiadis: "Cep telefonlarıyla ilgili herhangi bir engel yok"
image Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'in, dün gerçekleştirilen toplantıda, tüm ilgili taraflara, iki taraftaki cep telefonları şebekeleri arasında roaming sağlanmasının ileriye götürülmesindeki kararlılığını dile ge...
Rum tarafı, BM'den yeni adımlar bekliyor
image Rum basınında yer alan haberlerde Rum kesiminin Kıbrıs sorununun bundan sonrasıyla ilgili olarak, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından yeni hareketlerde bulunulmasını beklediği ifade edildi.
Rum Meclisi, ABD'nin Golan Tepeleri kararını kınadı
image Rum Meclisi dün aldığı kararla, ABD’nin, İsrail’in Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini tanımasını kınadı.