Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 11 Haziran 2019, Salı 08:04
banner

DİSİ'den geniş katılımlı AP seçimleri değerlendirme toplantısı

DİSİ'den geniş katılımlı AP seçimleri değerlendirme toplantısıDİSİ Siyasi Bürosu'nun dün geniş katılımlı ve saatlerce süren bir toplantı gerçekleştirerek, Avrupa Parlamentosu seçim sonuçlarını masaya yatırdığı belirtildi.
Paylaş  
2
2
2
0

Fileleftheros gazetesi ve diğer gazeteler, DİSİ’nin gerçekleştirdiği toplantıya geniş bir şekilde yer verdiler. 

Toplantıda hükümet katılımının, Nikos Hristodulidis, Haris Yeorgiadis, Konstantinos Petridis ve Savvas Angelidis gibi 4 bakanla, güçlü olduğunu yazan gazete, Hükümet Sözcü Vekili Kelia Vasiliu, Rum Başkanlık Bürosu Müdürü Petros Dimitriu, Başkanlık Basın Bürosu Müdürü Viktoras Papadopulos’un da toplantıda hazır bulunduğunu belirtti. 

Gazete, toplantı çerçevesinde, hatalar ve yanlışların kabul edilmesiyle, DİSİ’de yeni bir başlangıç için bir süreç belirlenmesi, bir sonraki gün için hedefler belirlenmesinden söz edildiğini yazdı. 

Parti liderliğinden herhangi bir şüphe duyulmaksızın gerek hükümet gerekse partiye yönelik eleştirilerin yoğun olduğunu yazan gazete, DİSİ’nin pozisyonlarının yeninden belirlenmesi gerekliliği, DİSİ’nin ilke ve değerlerinin tekrarlanması, parti tabanına ve özellikle gençlere kapıların açılması şeklindeki ortak düşüncede de birleşildiğini belirtti. 

Habere göre toplantı DİSİ Başkanı Averof Neofitu’nun konuşmasıyla başladı. 

Toplantıda söz alan birçok kişi, eleştiri ve özeleştirilerde bulunarak bir sürecin yeniden belirlenmesi gerekliliğinden söz etti. 

Yoannis Kasulidis yaptığı açıklamada, DİSİ hükümette iken herkesin kendi payına düşen sorumluluğu üstlenmesi gerektiğini, Neofitu’ya yüklenmemesi gerektiğini ifade etti. 

Kasulidis, Anastasiadis’in seçim manifestosuna, Kıbrıs sorununa ilişkin olarak Glafkos Klerides’in ilke ve değerlerine inanmaya bağlı kalmaları gerektiğinden de söz etti.

Öte yandan Politis gazetesi, DİSİ toplantısıyla ilgili haberinde, birçok üyenin, dünkü  toplantı çerçevesinde, partinin merkez sağ kimliğini kaybetme tehlikesini ortaya koyduğunu yazdı.

Toplantıya eski ve yeni olmak üzere yaklaşık 200’den fazla DİSİ yetkilisinin katıldığını yazan gazete, toplantıda, oy oranının yüzde 9 oranında azalmasıyla seçimlerde alına kötü sonuçların değerlendirildiğini belirtti. 

Gazete, birçok kişinin toplantıda,  eleştiri oklarını daha çok Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e çevirdiğini yazdı.

Habere göre eski milletvekili Rikkos Bamburidis, yaptığı konuşmada eleştiri oklarını bakanlar ve Anastasiadis’e yöneltirken, Anastasiadis’in eski avukatlık bürosunun partiye zarar verdiğinden söz etti. 

DİSİ’nin eski Meclis Grup Sözcüsü Hristos Purguridis ise açıklamasında, Αnastasiadis’in Kıbrıs sorununda taktiksel bir politika izlemesine bağlı olarak Kıbrıs sorununda DİSİ’nin Anastasiadis ile birlikte yürümesinin, DİSİ’nin ciddiyetini şüphe altına koyduğunu söyledi. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Maraş kökenli Rumlardan "barışçıl" etkinlik
image Sözde "Maraş Belediyesi'nin", 26 Eylül Perşembe günü saat 18.30'da, Kıbrıs'taki Birlemiş Milletler (BM) Barış Gücü'nün (UNFICYP) Lefkoşa havalimanındaki kontrol noktası dışında, "barışçıl" bir etkinlik düzenleyeceği b...
"New York'a zorlu gündemle gidiliyor"
image Rum basını, Kıbrıs sorununa müdahil tüm tarafların bu hafta başlayacak olan BM Genel Kurulu toplantısı sebebiyle New York'ta olacaklarını, bu haftanın Kıbrıs sorunu açısından "fırsatlar ve tuzaklar haftası olacağını" ...
AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu Papadopulos'un adaylığını desteklemeyece...
image AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, bugün Rum gazetelerinden Kathimerini'de yer alan demecinde, DİKO Başkanı Nikos Papadopulos'un Rum Yönetimi başkanlığı adaylığını desteklemeyeceğini söyledi.