Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 15 Haziran 2019, Cumartesi 11:51
banner

Brexit ve İngiliz Üsleri konusu Rum Meclisi'nde ele alındı

Brexit ve İngiliz Üsleri konusu Rum Meclisi'nde ele alındıİngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılması olarak bilinen Brexit ve İngiliz Üsleri konusunun, Rum Meclisi'nde ele alındığı ve partilerin bu konularda açıklamalarda bulundukları haber verildi.
Paylaş  
1
1
1
0

Haravgi gazetesine göre AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu açıklamasında, “tartıştıkları her şeyin, Kıbrıs sorununda adil, işlevsel ve yaşayabilir bir çözüme varılmasıyla etkili ve kesin bir şekilde ele alınabileceğini” söyledi.

Kiprianu, Kıbrıs’taki İngiliz Üslerinin Brexit’le doğrudan ilgisi olmadığını çünkü AB toprağı teşkil etmediklerini, dolayısıyla da statülerinin Brexit’ten etkilenmeyeceğini savundu.

Kiprianu, bunun, AB’nin içerisine askeri üsler değil yalnızca devletleri dahil etmesinden kaynaklandığına işaret etti.

DİSİ milletvekili Dimitris Dimitriyu da açıklamasında, Brexit’in anlaşma olmadan gerçekleştirilmesi durumunda, İngiltere’yle iki taraflı bir siyasi bir anlaşmaya varılmasının gerektiğini, anlaşmalı Brexit durumunda ise sorunların anlaşmanın kendisiyle çözüleceğini ifade etti.

DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos ise Brexit’i hem AB, hem de “Kıbrıs” açısından tarihi öneme sahip bir olay olarak niteledi.

EDEK ise açıklamasında, hedefin en nihayetinde üslerden kurtulmak olduğunu söyledi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kiprianu: "Anastasiadis bizi kalıcı bölünmeye doğru götürüyor"
image AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'in ya yeteneksizlikten, ya da bilinçli olarak, ülkeyi bölünmeye doğru götürdüğünü söyledi.
Vasiliu: "Tek çıkış yolu takvimli müzakere"
image Rum Yönetimi eski Başkanı Yorgos Vasiliu, çıkmazı aşabilmenin tek yolunun "takvimli müzakere" olduğunu söyledi.
BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Spehar, BM Güvenlik Konseyi'ni...
image BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar'ın, BM Güvenlik Konseyi üyelerini Cuma günü bilgilendirdiği ve BM Güvenlik Konseyi'nin, Kıbrıs sorununa müdahil olmakla ilgilendiği bildirildi.