Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 16 Haziran 2019, Pazar 17:14
banner

Filelefteros'tan çarpıcı iddia : "Fatih'in sondajı 2000 metreyi aştı"

Filelefteros'tan çarpıcı iddia : Fatih'in sondajı 2000 metreyi aştıGüney Kıbrıs'ın en yüksek tirajli gazetesi Filelefteros, TC'nin Fatih Gemisi'nin sondaj faaliyetleri ile ilgili bir haber yayımladı..
Paylaş  
6
4
4
0

Habere göre, Türk gemileri tarafından Fatih’e çimento ve çamur taşınması sondajın başladığının göstergesi.

Bu malzeme sondaj maksatlı kullanılıyor ve bu çalışma için elzem görülüyor. Bu, bu hafta Brüksel’de verilmesi beklenen büyük savaşlarda kullanılacak unsurlardan bir tanesi.

Sondajın yapılıp yapılmadığı bilgisi Lefkoşa’da doğrulanmıyor ama yalanlanmıyor da. Ancak ihtimaller, Fatih’in Kıbrıs Deniz tabanını delmiş olmasından yana ağır basıyor.

Teyit edilemeyen Türk kaynaklı bilgiler sondaj matlarının Deniz tabanının altında 2000 metreden fazla mesafeye ulaştığı yönünde.

Bu ve Yavuz’un Temmuz’da gelecek olması Türk planlamalarının yalnız başlamış olduğunu doğrulamıyor, bir bedel oluşturulmazsa, sonuna kadar gideceğini de gösteriyor.

Fatih’e gidiş gelişler Türk limanlarından yapılıyor ve işgal bölgelerindeki altyapıları kullanma yöntemi de aranıyor.

Türk basın bilgileri, Türkiye’den bir grubun mevcut altyapıları değerlendirme veye yenilerini inşa etme ihtimallerini araştırmak üzere işgal bölgelerine gittiği yönünde. Bundan, Deniz üssü inşası ile ilgili yayılan haberlere dayanılarak söz ediliyor.

Şu anda sondajların Kıbrıs’ın batısında, Fatih’in 4 Mayıs’tan beri bulunduğu noktada yapıldığı, ikinci sondajın Temmuz’da Yavuzun gelmesiyle karpuz körfezinde olacağı aşikardır. Bu aşamada 3’üncü adıma dair işaret yok, ancak olursa, Kıbrıs’ın Güney’inde olacak.”

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
9
 
0
 
0
 
1
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Polise silah doğrultan adamın evinden tasarruf izinli 12 av tüfeği çıktı
image Lefkoşa'ya bağlı Akropoli bölgesinde, aleyhinde çıkarılan zorunlu muayene kararının ardından polisin evine gitmesi üzerine "evinin balkonunda siper alan ve polislere av tüfeği" doğrultan şahsın evinden tasarruf izinli...
Guterres: "Bu kez farklı"
image Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs sorunuyla iyi niyet misyonu raporunun resmi olmayan kopyasının dün BM Güvenlik Konseyi üyelerine sunulduğu haber verildi.
Pasaport skandalında Rus bir şüphelinin de adı geçiyor
image gazetesinde yer alan bir haberde, "Kıbrıs Cumhuriyeti" Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis'le ilişkilendirilmekte olan yeni bir vatandaşlık meselesi daha ortaya çıktığı haber verildi.