Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 16 Haziran 2019, Pazar 17:14
banner

Filelefteros'tan çarpıcı iddia : "Fatih'in sondajı 2000 metreyi aştı"

Filelefteros'tan çarpıcı iddia : Fatih'in sondajı 2000 metreyi aştıGüney Kıbrıs'ın en yüksek tirajli gazetesi Filelefteros, TC'nin Fatih Gemisi'nin sondaj faaliyetleri ile ilgili bir haber yayımladı..
Paylaş  
6
4
4
0

Habere göre, Türk gemileri tarafından Fatih’e çimento ve çamur taşınması sondajın başladığının göstergesi.

Bu malzeme sondaj maksatlı kullanılıyor ve bu çalışma için elzem görülüyor. Bu, bu hafta Brüksel’de verilmesi beklenen büyük savaşlarda kullanılacak unsurlardan bir tanesi.

Sondajın yapılıp yapılmadığı bilgisi Lefkoşa’da doğrulanmıyor ama yalanlanmıyor da. Ancak ihtimaller, Fatih’in Kıbrıs Deniz tabanını delmiş olmasından yana ağır basıyor.

Teyit edilemeyen Türk kaynaklı bilgiler sondaj matlarının Deniz tabanının altında 2000 metreden fazla mesafeye ulaştığı yönünde.

Bu ve Yavuz’un Temmuz’da gelecek olması Türk planlamalarının yalnız başlamış olduğunu doğrulamıyor, bir bedel oluşturulmazsa, sonuna kadar gideceğini de gösteriyor.

Fatih’e gidiş gelişler Türk limanlarından yapılıyor ve işgal bölgelerindeki altyapıları kullanma yöntemi de aranıyor.

Türk basın bilgileri, Türkiye’den bir grubun mevcut altyapıları değerlendirme veye yenilerini inşa etme ihtimallerini araştırmak üzere işgal bölgelerine gittiği yönünde. Bundan, Deniz üssü inşası ile ilgili yayılan haberlere dayanılarak söz ediliyor.

Şu anda sondajların Kıbrıs’ın batısında, Fatih’in 4 Mayıs’tan beri bulunduğu noktada yapıldığı, ikinci sondajın Temmuz’da Yavuzun gelmesiyle karpuz körfezinde olacağı aşikardır. Bu aşamada 3’üncü adıma dair işaret yok, ancak olursa, Kıbrıs’ın Güney’inde olacak.”

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
9
 
0
 
0
 
1
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

AKEL'den Özersay iması…
image “Akıncı gider ve başkası seçilirse öneriyle ilgili olgular aleyhimize kullanılacak” Çelebis öneriyi neden reddetiklerini açıkladı…
Anastasiadis'in Akıncı'ya yönelik cevap mektubunda Hristofyas- Talat yakınlaş...
image 'Kıbrıs Cumhuriyeti' Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Vasilis Palmas, Nikos Anastasiadis’in KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın hidrokarbonlarla ilgili önerisi hakkındaki cevap mektubunun bir hafta sonra BM Genel Sekreter...
Haziran 2019'da Güney Kıbrıs'a gelen turist sayısında düşüş görüldü
image Kıbrıs Devlet İstatistik Dairesi’ne göre, Haziran 2018 dönemiyle kıyasla Haziran 2019 döneminde adaya gelen turistlerin sayısında yüzde 0,3 oranında düşüş görüldü.