Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 17 Temmuz 2019, Çarşamba 12:55
banner

Rum göçmen, Türk arazisinin belediyeye verilmesinden şikayetçi

Rum göçmen, Türk arazisinin belediyeye verilmesinden şikayetçiRum göçmen, ailesinin kullanımındaki Türk arazisinin belediyeye verilmesinden şikayetçi oldu.
Paylaş  
3
4
3
1

Kıbrıslı Rum göçmen, yıllardır ailesinin kullanımında bulunan arazinin Baf Belediyesi’ne devredilmesinden dolayı şikayette bulundu.

Politis gazetesi, Lapta kökenli Yeorgios Tsimuris isimli Kıbrıslı Rum göçmenin, bu şikayetleri, Baf Belediyesi’ne ait iş makinelerinin, Baf’ın merkezinde bulunan “Pempes” koruluğunda gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarının ardından yaptığına dikkat çekti. 

Habere göre, Yeorgios Tsimuris, yaptığı açıklamada, Baf Belediyesi’ni, ailesinin yıllardır kullandığı yapıyı, öngörülen izne sahip olmaksızın keyfi bir şekilde yıkmakla suçladı. Tsimuris, Baf Belediyesi’nin ayrıca aile işletmesi olan fidanlıkta satış için bulunan yüzlerce fidana da el koyduğunu belirtti.

Fidanlığın, 1976 yılından bu yana hizmette olduğunu söyleyen Tsimuris, Başsavcılığın, Güney Kıbrıs’taki Kıbrıslı Türk mallarının kullanımı ve elinde bulundurma konusundaki hak sahiplerinin,  sadece göçmenler olduğu şeklindeki görüşüne atıfta bulunarak, Kıbrıs Türk Malları Vasiliği’nin araziyi neden Baf Belediyesi’ne devrettiğine sordu.

Gazete, Baf Belediyesi’ne devredilen alanın yaklaşık 21 bin metre kare olduğunu ve kentsel park için kullanılacağını yazdı.

Habere göre, Baf Belediye Başkanı FedonasFedonos, yaptığı açıklamada, alanın temizlenmesinin ardından parkın planlanmasına ilişkin mimari ihaleye çıkılacağını belirtti. 

Fedonos, bir ağacın kesilmesinin bile söz konusu olmadığını, bu nedenden dolayı bölgeye Orman Dairesi yetkililerinin de çağrıldığını söyledi. 

Baf Belediyesi ise yaptığı açıklamada, bölgenin temizlenmesi için çalışma başlattıklarını, temizlik sırasında, tonlarca çöpün, barakanın ve diğer sıradan çöplerin toplanarak bölgeden uzaklaştırıldığını belirtti. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
17 Temmuz 2019, Çarşamba
vatandas         - k.kibris
Rumn gocmenin elinde tahsis veya esdeger kocani olsaydi iste bu olmazdi.

banner
banner
banner
banner
banner

Yatırım karşılığı verilen vatandaşlıklar konusunda yeni kriterler
image Rum Bakanlar Kurulu'nun, 25 Temmuz'daki toplantısında, İçişleri Bakanlığı'nın, üçüncü ülke vatandaşlarına "Kıbrıs pasaportu" verilmesiyle ilgili olarak Rum kesiminin yurt dışında bu konuda "karalanmasına" bir son veri...
Occrp, Anastasiadis ve Avukatlık bürosuyla ilgili iddialarında ısrarlı
image OCCRP isimli örgüt, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'in ve eski hukuk bürosunun Rus kara paralarının aklanmasına karıştığı yönündeki yayınına, Rum Sözcü Prodromos Prodromu'nun "karalama" demesi üzerine dün, 14 ...
Rum tarafında rekor yolcu trafiği
image Güney Kıbrıs'taki Larnaka ve Baf havalimanlarında, geçtiğimiz çarşamba günü rekor yolcu trafiği kayda geçirildiği haber verildi.