Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 18 Temmuz 2019, Perşembe 13:04
banner

Hristodoulideis: 'Kıbrıs sorununa çözümü ve Türkiye'yle iyi işbirliğini hedefliyoruz'

Hristodoulideis: 'Kıbrıs sorununa çözümü ve Türkiye'yle iyi işbirliğini hedefliyoruz''Kıbrı Cumhuriyeti' Dışişleri Bakanı Nikos Hristodoulidis, Kıbrıs sorununa çözümü ve Türkiye’yle iyi işbirliğini hedeflediklerini söyledi.
Paylaş  
2
4
2
1

Dün Atina’da yer alan Economist Konferansı’nda konuşan Hristodoulidis, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Doğu Akdeniz’deki kaynakların paylaşımına izin verecek iyi sonuçlar almak için çalıştığını vurguladı.

Hristodoulidis, Kıbrıs hükümetinin gelecek 10-20 yıl içerisinde Doğu Akdeniz’deki bütün devletlerin bölgenin güvenlik ve refahını sağlamak için işbirliği yapacaklarını düşündüğünü belirtti.

Bu bağlamda, Türkiye’nin de dışarda tutulmayacağı, Kıbrıs, Yunanistan, İsrail, Mısır, Ürdün ve daha sonraki bir zamanda Lübnan ve Filistin’i içine alacak bir bölgesel güvenlik ve işbirliği örgütü oluşturmanın önemine değinen Dışişleri Bakanı, “Türkiye katılımın dışında tutulmaz, aksi olur. Coğrafyayı değiştiremeyiz. Bunun için Türkiye ile işbirliği yapmamız gerekir” dedi.

Hristodoulidis, 2014’ten bu yana Dışişleri eski Bakanı Ioannis Kasoulides’ in girişimiyle, Yunanistan ve Kıbrıs’ın, Doğu Akdeniz’de statülerini artırmak, bölgedeki enerji kaynaklarının iyi kullanımı için yakın işbirliği yaptıklarını anlattı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
18 Temmuz 2019, Perşembe
Erkin dogrusoyler         - Girne.
Unuttugun tek devlet KKTC.
Bu kadar zaman akliniz neredeydi?
Tum ada etrafindaki zenginlikler bizimdir derken akliniz neredeydi?
Siz akilli bizler geriden gelenler.
Isler sikiya girince ne oldu?
Yahudin, Avrupan, ki bir iki sacma sinirlamalarla Turkiyeyi dizlerine cokturecegini sandigin buyuk Avrupan nerede? ABD nerede? Yine 1974 deki gibi tek basina, yalniz birakilmis bir zavalli gibi, kara karga gibi otup otup kafa agritiyorsun.

banner
banner
banner
banner
banner

Yatırım karşılığı verilen vatandaşlıklar konusunda yeni kriterler
image Rum Bakanlar Kurulu'nun, 25 Temmuz'daki toplantısında, İçişleri Bakanlığı'nın, üçüncü ülke vatandaşlarına "Kıbrıs pasaportu" verilmesiyle ilgili olarak Rum kesiminin yurt dışında bu konuda "karalanmasına" bir son veri...
Occrp, Anastasiadis ve Avukatlık bürosuyla ilgili iddialarında ısrarlı
image OCCRP isimli örgüt, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'in ve eski hukuk bürosunun Rus kara paralarının aklanmasına karıştığı yönündeki yayınına, Rum Sözcü Prodromos Prodromu'nun "karalama" demesi üzerine dün, 14 ...
Rum tarafında rekor yolcu trafiği
image Güney Kıbrıs'taki Larnaka ve Baf havalimanlarında, geçtiğimiz çarşamba günü rekor yolcu trafiği kayda geçirildiği haber verildi.