Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 16 Ağustos 2019, Cuma 10:07
banner

Güney Kıbrıs'ta yatırım fonları mevcutları yılın ikinci çeyreğinde yüzde 4 arttı

Güney Kıbrıs'ta yatırım fonları mevcutları yılın ikinci çeyreğinde yüzde 4 arttıGüney Kıbrıs'taki yatırım fonları mevcutları 2019’un ikinci çeyreğinde yaklaşık 5,5 milyar avroya yükseldi.
Paylaş  
2
2
2
0

Güney Kıbrıs Merkez Bankası’nın Cuma günü yayımladığı rakamlara göre Güney’deki toplam mevduatlar Haziran 2019’da yaklaşık %4 artarak 5,488.6 milyon avroyu buldu. Bu rakam Mart 2019’da 5,254.9 milyon avro idi.

Mevduatların çoğunluğu 2,2 milyar avro ile net değerlere dağıtılırken 1.95 milyar avro olan diğer mevduatlar 621 milyon avroyla karma mevduatlara, 581 milyon avroyla gayrimenkule ve 152 milyon avro bono stoklarına paylaştırıldı.

Yatırım fonlarının sayısı Mart’taki 155 fonla karşılaştırıldığında arttı ve 160 oldu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Rum Dışişleri Bakanlığı'nın raporu Anastasiadis'e iletildi
image Rum Dışişleri Bakanlığı'nın, Türkiye'nin kapalı Maraş ile ilgili faaliyetleri konusunda hazırladığı rapor, bugün Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'e sunuldu.
Yağışlı ve rüzgarlı hava Güney Kıbrıs'ta da etkili oldu
image Yağışlı havanın dün Larnaka ve Baf'ta etkili olduğu haber verildi.
Güney'de Kıbrıslı Türklere ve turistlere 'mavi kart' toplantısı
image Rum Parapleji Örgütü, engelli Kıbrıslı Türklere ve turistlere, "mavi kart"(engelliler için park kartı) verilmesi konusunun ileriye götürülmesi için Engellilerin Sosyal Entegrasyonuna ilişkin Birim ile bir toplantı ger...