Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 22 Ağustos 2019, Perşembe 09:55
banner

Türk droneları Rum basınının merceğinde

Türk droneları Rum basınının merceğindeEge ve Doğu Akdeniz'de görev yapan Türk insansız hava araçları Anka ve Bayraktar TB2'ler  ve  görev yaptıkları bölgeler Rum basınına konu oldu.
Paylaş  
2
1
2
0

Fileleftheros haberine, “Türk Dronelarının İnsafında… Ege’den Kıbrıs’a ve Türkiye’ye Kadar Her Şeyi Tarıyorlar… Her Hareketi Kaydediyorlar ve Hedefleri Vurmaya Hazırlar” başlığını attı.

Haberde Türkiye’nin insansız hava araçları göndererek Ege’den Kıbrıs’a ve Suriye’ye kadarki bütün bölgeyi taradığına, bu şekilde Ankara’daki siyasi ve askerî karar merkezlerine çok kıymetli veriler gönderdiğine dikkat çekildi.

“Türkiye dronelar kullanarak Yunanistan ve Kıbrıs’ta olan hareketleri bilmek istiyor” ifadesine yer veren gazete, Türkiye’nin kendi çıkarlarını koruma maksatlı faaliyet gösterdiğini söylediği bu hava araçlarıyla “özellikle askerî öneme sahip her şeyi kaydetme olanağına sahip olduğunu” vurguladı.

Gazete, Savunma Sanayi ve Silah Teknolojileri web sitesinde dün yayınlanan, insansız hava araçlarının güzergahlarıyla ilgili üç haritayı ve haritalarda görünen güzergahlarla ilgili açıklamaları geniş ölçekte alıntıladı. Türk Hava Kuvvetleri’nin elinde 100 adet ANKA ve Bayraktar TB2 tipi insansız hava aracı bulunduğuna da dikkat çekti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Anastasiadis "Hedef, Türk eylemlerini cevapsız bırakmamak"
image "Kıbrıs Cumhuriyeti" Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis "45 yıldır yeni yerleşikleri değil, sakinlerini, mal sahiplerini, onu tanımlayanları bekleyen kenti korumak için mümkün olan hiçbir şeyi atlamadan yapacağız" dedi.
Papadopulos: "Kıbrıs sorunundaki son gelişmelerden dolayı hiç kimse iyimser d...
image DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos, Fileleftheros gazetesinde yer alan söyleşisinde Kıbrıs sorunundan da bahsetti.
AKEL: "Lute'un mektubu, BM'nin çabaların sürmesini istediğinin teyidi"
image AKEL, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs geçici özel danışmanı Jane Holl Lute'un liderlere gönderdiği mektubun, BM'nin müzakereleri yeniden başlatma çabalarının sürmesi istediğinin teyidi olduğuna işaret etti. Bunun çok ön...