Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 22 Ağustos 2019, Perşembe 17:54
banner

Occrp, Anastasiadis ve Avukatlık bürosuyla ilgili iddialarında ısrarlı

Occrp, Anastasiadis ve Avukatlık bürosuyla ilgili iddialarında ısrarlıOCCRP isimli örgüt, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'in ve eski hukuk bürosunun Rus kara paralarının aklanmasına karıştığı yönündeki yayınına, Rum Sözcü Prodromos Prodromu'nun "karalama" demesi üzerine dün, 14 Ağustos tarihli yayınının kanıtlı verilere dayandığına, karalama yapmadığına dair ikinci bir açıklama yaptı.
Paylaş  
5
4
5
0

Alithia ve diğer gazetelere göre, “Organized Crime and Corruption Reporting Project” (OCCRP) isimli örgüt 14 Ağustos tarihli yayınında yanlış olsaydı düzeltme yapacağını ancak ortaya koyduklarının tamamen kanıtlı verilere dayandığını vurgulaması üzerine Rum Sözcü tekrar açıklama yaptı.

Prodromos Prodromu Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in yasa ihlali ile hiçbir ilgisi olmadığını ilk günden beridir OCCRP’nin yayınında da ifade edildiğini söyledi, özetle şunları söyledi:

“Bilindiği gibi yapılan atıflar, Hristofyas hükümeti döneminde, 2010’da Kıbrıs vatandaşı olan Rus milyonerin ekonomik faaliyetleriyle ilgilidir. O zaman Rus işadamını Anastasiadis avukatlık bürosu temsil ediyordu. Başkan Anastasidis, Rus işadamı konusunda hiçbir yasa ihlali yapmadı.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Anastasiadis "Hedef, Türk eylemlerini cevapsız bırakmamak"
image "Kıbrıs Cumhuriyeti" Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis "45 yıldır yeni yerleşikleri değil, sakinlerini, mal sahiplerini, onu tanımlayanları bekleyen kenti korumak için mümkün olan hiçbir şeyi atlamadan yapacağız" dedi.
Papadopulos: "Kıbrıs sorunundaki son gelişmelerden dolayı hiç kimse iyimser d...
image DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos, Fileleftheros gazetesinde yer alan söyleşisinde Kıbrıs sorunundan da bahsetti.
AKEL: "Lute'un mektubu, BM'nin çabaların sürmesini istediğinin teyidi"
image AKEL, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs geçici özel danışmanı Jane Holl Lute'un liderlere gönderdiği mektubun, BM'nin müzakereleri yeniden başlatma çabalarının sürmesi istediğinin teyidi olduğuna işaret etti. Bunun çok ön...