Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÜNEY KIBRIS 25 Ağustos 2019, Pazar 15:21
banner

Rum Başsavcı Kostas Kliridis: 'AİHM'de Maraş ile ilgili kişisel başvurular desteklenmeli...'

Rum Başsavcı Kostas Kliridis: 'AİHM'de Maraş ile ilgili kişisel başvurular desteklenmeli...'Rum Başsavcı Kostas Kliridis, Maraş ile ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) yapılan ve Rum Yönetimi aleyhinde hukuki tehlike içermeyen kişisel başvuruların desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Paylaş  
8
5
7
1

Alithia gazetesine söyleşi veren Kliridis, Maraş’ın mülkiyet sahipliğine itiraz edilmesinin üzücü bir gelişme olduğunu kaydederken, AİHM’e kişisel başvuru hakkının açık olduğunu belirtti.

Kliridis, Rum Hukuk Dairesi’nin kişisel davalara müdahil olup olmayacağına dair bir soruya karşılık ise, AİHM’in gerekli hallerde Rum Yönetimi’nin davalara müdahil olmasını emrettiğini ve böyle bir durumda, Rum Başsavcılığı’nın, Rum Yönetimi’nin temsilcisi sıfatıyla davalara müdahil olabileceğini ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
26 Ağustos 2019, Pazartesi
vatandas         - k.kibris
Rum konesy aleyhine hukuki tehlike icermeyen konularda,.. Yani IAde varsa cik cik.. takas ve tazminat varsa cikma!

banner
banner
banner
banner
banner

Anastasiadis "Hedef, Türk eylemlerini cevapsız bırakmamak"
image "Kıbrıs Cumhuriyeti" Cumhurbaşkanı Nikos Anastasiadis "45 yıldır yeni yerleşikleri değil, sakinlerini, mal sahiplerini, onu tanımlayanları bekleyen kenti korumak için mümkün olan hiçbir şeyi atlamadan yapacağız" dedi.
Papadopulos: "Kıbrıs sorunundaki son gelişmelerden dolayı hiç kimse iyimser d...
image DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos, Fileleftheros gazetesinde yer alan söyleşisinde Kıbrıs sorunundan da bahsetti.
AKEL: "Lute'un mektubu, BM'nin çabaların sürmesini istediğinin teyidi"
image AKEL, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs geçici özel danışmanı Jane Holl Lute'un liderlere gönderdiği mektubun, BM'nin müzakereleri yeniden başlatma çabalarının sürmesi istediğinin teyidi olduğuna işaret etti. Bunun çok ön...